a

Kadınların destekçisi: KADEM

Kadına ve kadına şiddete yönelik yaptıkları çalışmaları anlatan KADEM Konya Temsilcisi Aytül Dağ, yaptıkları eğitim ve istihdamlara değindi.

En önemli faaliyetlerinin eğitim olduğuna değinen Dağ, 2014 yılından bugüne kadar 53 ilde yaklaşık 150 bin kadına ulaştı.

8 yıldır Konya’da faaliyet gösteren KADEM, şiddetin her türlüsüyle mücadele ediyor. KADEM, özellikle kadına şiddetin gündeme geldiği şu dönemde, kadınlara ve genç kızlara yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Eğitim ve istihdam yönünde çalışan KADEM, 2014 yılından bugüne 53 ilde yaklaşık 150 bin kadına ulaştı. Aynı zamanda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde her yıl olduğu gibi bu yılda kadına şiddete yönelik duyarı arttırmak için kampanyalar düzenledi.

“GENİŞ KAPSAMLI ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Varoluşta eşitlik, sorumlulukta adalet ilkesiyle çalıştıklarının altını çizen Konya KADEM Temsilcisi Aytül Dağ, kuruluşlarını ve çalışmalarını anlattı. 8 Mart 2013 tarihinde kurulan KADEM, 53 temsilciliği ile varoluşta eşitlik, sorumlulukta adalet’ ilkesi doğrultusunda kadının onuru ile yaşayabileceği, güvenli bir toplum ve adil bir gelecek inşa etmek amacıyla çalışan bir sivil toplum kuruluş olduğunu hatırlatan Dağ, “Bünyesindeki hukuk, iş ve ekonomi, basın, medya ve iletişim, akademik araştırma ve geliştirme, gençlik gibi kurullarının destek ve çalışmalarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Örneğin Hukuk Kurulumuz ile istismara uğramış ve şiddet görmüş kadınların davalarına müdahil oluyor, kadınların kendi haklarını öğrenmeleri ve devletin sağladığı imkânlardan haberdar olmaları için eğitim ve seminerler düzenliyoruz. İş ve Ekonomi Kurulumuz ile iş hayatındaki kadınların yaşadığı sorunların çözümüne yönelik projeler üretiyoruz. Basın Kurulumuz ile medya ve iletişim alanında çalışmalar yürütüyor; medyada kadın temsili ve görünürlüğü ile ilgili faaliyetlere imza atıyoruz. Akademi Kurulumuz ile kongre ve paneller düzenliyoruz” şeklinde aktardı.

https://www.yenihaberden.com/kadinlarin-destekcisi-kadem-1757739h.htm

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadınların destekçisi: KADEM

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.