a

Dersim Belediyesi sürdürülebilirlikte kadın ve LGBTİ+’ların haklarını konuştu

Dersim Belediyesi, “Yerel Yönetimlerde Sürdürülebilir Kalkınma AmaçlarınıAna Akımlaştırma Projesi” kapsamındaki etkinlikte kadın ve LGBTİ+ haklarını geliştirmek için takvimlendirme çalışması yaptı.

Dersim Belediyesi’nin “Yerel Yönetimlerde Sürdürülebilir Kalkınma AmaçlarınıAna Akımlaştırma Projesi”, Amaçlar için ortaklık geliştirme ve savunuculuk toplantısı, 22 Eylül’de Dersim’de gerçekleşti.

Kaos GL Derneği’nin de katılımcısı olduğu etkinliğin ilk oturumunda projeye dair sunumlar gerçekleşti.

dersim-belediyesi-surdurulebilirlikte-kadin-ve-lgbti-larin-haklarini-konustu-1

Etkinliğin ikinci oturumundaysa biyoçeşitlilik, toplumsal cinsiyet eşitliği ve bütçelemeye dair takvimlendirme çalıştayı gerçekleşti. Kaos GL’den Aslı Alpar’ın moderasyonda olduğu toplumsal cinsiyet eşitliği ve çeşitliliği oturumunda afet öncesi ve sonrası kadın ve LGBTİ+’ların halklarının geliştirilmesi için belediyenin görev ve sorumlulukları için stratejiler geliştirildi. Çalıştaya Dersim Belediyesi’nin çeşitli birimleri ve çeşitli kamu kurumlarından çalışanlar ile aktivistler katıldı. Oturumda kooperatif ve dayanışma ekonomilerinde kadın ve LGBTİ+’ların varlığının güçlendirilmesine dair planlar da yapıldı.

Belediye çalışmanın çıktılarını belirlenen periyodlarla gerçekleştirmeye çalışacak.

https://kaosgl.org/haber/dersim-belediyesi-surdurulebilirlikte-kadin-ve-lgbti-larin-haklarini-konustu

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bursa’daki dehşette kendisini sakat bırakan arkadaşının tahliyesini istedi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.