a

17 Mayıs: Direnişin Renkleri, İzmir’de sokaktaydı

Direnişin Renkleri İzmir, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi ve İnterfobi Karşıtlığı Günü için Alsancak’ta bir araya geldi.

Direnişin Renkleri İzmir, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi, Transfobi ve İnterfobi Karşıtlığı Günü için sokaktaydı.

“Okulda, işte, mecliste. Lubunyalar her yerde. Kabul et ya da etme, lubunyalar her yerde! – Yaşasın 17 Mayıs Uluslararası Homofobi, Bifobi ve Transfobi Karşıtlığı Günü!” yazan ozalit, “Vardık, varız var olacağız”, “Benim bedenim, benim söz hakkım – Yaşasın interfobi karşıtlığı”, “Ben döndüm, bu devran da dönecek – Yaşasın transfobi karşıtlığı”, “Kararsız değil biseksüelim – Yaşasın bifobi karşıtlığı”, “Trans cinayetleri politiktir”, “Nefrete inat yaşasın hayat” yazılı dövizler, LGBTİ+ ve gökkuşağı bayrakları ve aramızdan ayrılan arkadaşlarımızın fotoğrafları ile Kıbrıs Şehitleri Caddesinden tek sıra yürüyüş ile aktivistler Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde buluştu.

“Seçim kampanyasının tamamını LGBTİ+ düşmanlığı üzerine oluşturanlara karşı mücadelemiz sürüyor, sürecek!” diyen Direnişin Renkleri aktivistleri 17 Mayıs buluşmasında, aramızdan ayrılan arkadaşlarımızın isimlerini “Mücadelemizde yaşıyor” diyerek andı

“Biliyoruz ki mücadele etmek bizim en iyi bildiğimiz ve asla vazgeçmeyeceğimiz bir direniş biçimi. Onların LGBTİ+ düşmanlık politikalarına karşı bizim dayanışmamız, onların nefretine karşı bizim mücadelemiz var! Yaşasın LGBTİ+’lar, yaşasın dayanışmamız!”

https://kaosgl.org/haber/17-mayis-direnisin-renkleri-izmir-de-sokaktaydi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

LGBTİQA+ Tıp Öğrencileri Ağı’nın strateji çalıştayı Temmuz’a ertelendi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.