a

17 Mayıs’ın bireysel destek başvuruları başladı

17 Mayıs Derneği’nin 30 LGBTİ+ aktiviste ücretsiz bireysel psikolojik danışmanlık desteği sunacağı program başvuruya açıldı.

LGBTİ+ topluluklarını ve aktivizmini güçlendirmeyi hedefleyen 17 Mayıs Derneği, Heinrich Böll Stiftung Brüksel tarafından desteklenen “LGBTİ+ Alanında Çalışan İnsan Hakları Savunucularının Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi”ni Esenlik Programı kapsamında yürütüyor.

LGBTİ+ aktivistlerin ve kurumların esenlik halini arttırmaya yönelik tasarlanan programda, bireysel ve kurumsal destekler ile esenlik halinin arttırılması, aktivistlerin çalıştıkları kurumda esenlik konusunun öne çıkarılması, programın diğer faaliyetleri ile birlikte LGBTİ+ insan hakları savunucularının sistematik olarak maruz bırakıldığı ayrımcılığa ve şiddete karşı güçlendirilmesi hedefleniyor.

Dernek, proje kapsamında Esenlik Destek Ağı’ndaki psikologlar tarafından, LGBTİ+ alanında çalışan insan hakları savunucusu 30 aktiviste ücretsiz olarak bireysel psikolojik danışmanlık (10-12 seans arası değişen) desteği sunacak.

27 Ocak Cumartesi gününe kadar buradan başvurabilirsiniz.

Esenlik Program Koordinatörü tarafından ihtiyaç ve etki analizi yapılarak değerlendirildikten sonra kısa liste oluşturulacak. Kısa listedeki kişiler ile görüşmeler yapılacak, süreç sonucunda başvuruculara olumlu ya da olumsuz şekilde geri bildirim yapılacak. Başvurusu olumlu olarak değerlendirilen kişilere verilecek desteğin ne şekilde yürütüleceğini, Esenlik Programı Koordinatörü ve aktivist beraber planlayacak.

https://kaosgl.org/haber/17-mayis-in-bireysel-destek-basvurulari-basladi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BUGÜN: Şişli’de özgür basın paneli

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.