a

3. Toplumsal Cinsiyet, Kent ve Mekan Sempozyumu Bildirileri kitaplaştı

3. Toplumsal Cinsiyet, Kent ve Mekan Sempozyumu bildirileri kitabında Kaos GL’den Defne Güzel’in “Yerel Yönetimlerde LGBTİ+ Politikalarının ve Faaliyetlerinin Seyri” isimli bildirisi de yer alıyor.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Şehir Plancıları Odası Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nun 18 -19 Aralık 2021 tarihlerinde üçüncüsünü gerçekleştirdiği Toplumsal Cinsiyet, Kent ve Mekan Sempozyumu bildirileri artık kitap.

Toplumsal Cinsiyet, Kent ve Mekan Sempozyumu Bidirileri’nde Kaos GL’den Defne Güzel “Yerel Yönetimlerde LGBTİ+ Politikalarının ve Faaliyetlerinin Seyri” isimli bildirisi de yer alıyor.

Güzel bildirisinde, “Bu çalışma, bahsi geçen sürece dair bir hafıza ortaya koymayı amaçlamaktadır. Sürecin izlenmesiyle ortaya konulacak hafıza yerel yönetimlerde LGBTİ+ politikalarının ve faaliyetlerinin artırılması için kaynak görevi üstlenecektir” diyor.

Kadın ve LGBTİ+’ların mekânsal deneyimlerini toplumsal cinsiyet eşitliği ve çeşitliliği perspektifinden değerlendiren bildirileirn yer aldığı kitabı çevrimiçi okumak mümkün.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Newroz alanını, hiçbir grup nefret söyleminin ve eyleminin aracı haline getiremez”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.