a

8 Kasım İnterseks Dayanışma Günü

Bugün, 8 Kasım İnterseks Dayanışma Günü.

Bu dayanışma günü, interseks görünürlüğünü artırmak için ve hayatı boyunca çeşitli ayrımcılıklara maruz bırakılmış intersekslerle dayanışma içinde olmak önemli bir fırsat.

Bu sebeple, Kaos GL Derneği’nin interseks kimliğe ve intersekslerin yaşadığı ayrımcılığa odaklanan “LGBTİ’nin İ’si: İnterseksler Vardır” broşürünün “İnterseks hakkında farkındalığı nasıl sağlayabilirim?” bölümünü sizlere hatırlatmak isteriz.

İnterseks hakkında farkındalığı nasıl sağlayabilirim?
Çoğu interseksin, cinsiyet tartışmalarında örnek olarak kullanılmaktansa, insan hakları ihlalleriyle nasıl savaşılacağını tartışmaya öncelik verdiklerini unutmayın.

İnterseks kapsayıcı olarak, sosyal paylaşım sitelerinde interseksi vurgulayabilirsiniz. Sosyal medyada interseks sayfalarını takip edebilirsiniz.

Düzenlediğiniz organizasyonda, okulunuzda veya işyerinizde konuşma yapması için interseks bir eğitmenle iletişime geçmeniz faydalı olacaktır. Tanışmıyorsanız, intersekslerin kendi hikâyelerini anlattıkları belgeseller, röportajlar vb. izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://kaosgl.org/haber/interseks-dayanisma-gunu-sorusu-interseks-hakkinda-farkindaligi-nasil-saglayabilirim

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bölge Baro Başkanları toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.