a

Alanya’da rehber öğretmen cinsel tacizden yargılandı

Alanya'da 2023 yılında kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan rehber öğretmen M.F.Ü'nün ilk duruşması 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya cinsel tacizden tutuklu yargılanan rehber öğretmen M.F.Ü. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS’le katılırken, sanık avukatı, mağdur kız öğrenci Z.Ö. ile avukatı ve tanık olarak 2 öğretmen ile 3 öğrenci katıldılar. “30 YILLIK REHBER ÖĞRETMENİM” Öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan rehber öğretmen M.F.Ü. SEGBİS’le verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Ben 30 yıllık rehber öğretmenim. Bu suçlamayı kabul etmiyorum. Kız öğrenci Z.Ö. okulda uyuşma sorunu yaşıyordu. Benim yanıma geldi. Bana ailesiyle sorunlar yaşadığını, anne ve babasının şiddetli geçimsizliklerini anlattı. Babasından ise nefret ettiğini söyledi. Daha sonra Z.Ö. bana özel sırrını söylemek istediğini, bunu kimseye söylemememi istedi. Z.Ö bir parti toplantısında bir kişiyle tanıştıktan sonra birlikte olduğunu söyledi. Bu olayı anlatırsan intihar ederim.” REHBER ÖĞRETMENLE EVDE ŞARAP İÇMİŞLER Mağdur öğrenci Z.Ö. pedagog gözetiminde verdiği ifadesinde ise şunları söyledi: “2023 yılının Ramazan ayında rehber öğretmenle konuşmak için bana buluşma yeri olan otogarı söyledi. Ben de otobüse binerek otogara gittim. Adresini verdiği apartman dairesine çıktım. Odaya girdiğimde evde kimse yoktu. Masada şarap vardı. Şarap içtik, kafam çatlıyordu. Bana dans edelim dedi. Kendi telefonundan müzik açtı. Dans etmek için öğretmen ayağa kalktı. Ne yapıyorsun dedim. Bana canım, hayatım diyordu. Dudaklarımdan öptü. Vücuduma dokundu. 2-3 saat kadar kaldım. Bana böyle devam etmeni istiyorum. Seni kıskanıyorum.” 2 ÖĞRETMEN İLE 3 ÖĞRENCİ TANIKLIK YAPTILAR Duruşmaya tanık olarak 2 öğretmen ve 3 öğrenci katıldılar. Tanık kız öğrencilerden biri, Z.Ö’nün yakın arkadaşı olduğunu, kendi aralarında WhatsApp’tan konuştuklarını söyledi. Tanık öğrenci, Z.Ö’ye başından geçen olaylar sonrası şikayetçi olmasını söyledikten sonra onun polis karakoluna gittiğini belirtti.

https://www.mebpersonel.org/meb-personel/alanyada-rehber-ogretmen-cinsel-tacizden-yargilandi-h263745.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadın gücünün İBB´ye yansıması

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.