a

Ankara LGBTİ+ Deprem Dayanışması Halkevleri’ni ziyaret etti

Ankara LGBTİ+ Deprem Dayanışması, Halkevleri Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk’ün ağırladığı heyet dayanışma çağrısı yaptı.

Ankara’ya gelen LGBTİ+ depremzedelerle ve bölgede kalan LGBTİ+’larla dayanışmak için çalışan Ankara LGBTİ+ Deprem Dayanışması, siyasi parti ve sivil toplum örgütü ziyaretlerine devam ediyor.

Dayanışma, bu amaçla Halkevleri Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Genel Başkan Nebiye Merttürk ve Halkevleri üyeleri Ankara LGBTİ+ Deprem Dayanışması’ndan Anjelik Kelavgil ve Yıldız Tar’ı ağırladı.

Toplantıda Kelavgil ve Tar, deprem bölgesinden gelen LGBTİ+’ların en acil ihtiyaçlarının barınma ve istihdam olduğunu vurguladı. Deprem bölgesinde ise LGBTİ+’lara ayrımcılığın derinleştiğini, erzak ve kıyafet yardımlarına ayrımcılık sebebiyle erişemediklerini, toplu barınma alanlarında şiddet korkusu nedeniyle bulunamadıklarını aktardı.

Merttürk ise, Antakya Sevgi Parkı’ndaki Kadın Savunması’nın çalışmalarından bahsetti. LGBTİ+’ların eşitliği için hem deprem bölgelerinde hem de Ankara’da dayanışmayı sürdüreceklerini belirtti.

https://kaosgl.org/haber/ankara-lgbti-deprem-dayanismasi-halkevleri-ni-ziyaret-etti

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Giresun’daki vahşette yeni gelişme!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.