a

Ankara LGBTİ+ Deprem Dayanışması, SOL Parti’yi ziyaret etti

Ankara LGBTİ+ Deprem Dayanışması, SOL Parti Ankara İl Örgütü’nü ziyaret etti.

Ankara’ya gelen LGBTİ+ depremzedelerle ve bölgede kalan LGBTİ+’larla dayanışmak için çalışan Ankara LGBTİ+ Deprem Dayanışması, siyasi parti ve sivil toplum örgütü ziyaretlerine devam ediyor.

Dayanışma, SOL Parti Ankara İl Örgütü’nü ziyaret etti. SOL Parti Ankara İl Başkanı Mert Ünal ve partililerin karşıladığı Dayanışma heyeti deprem bölgesinden gelen LGBTİ+’ların en acil ihtiyaçlarının barınma ve istihdam olduğunu vurguladı.

Ankara LGBTİ+ Deprem Dayanışması adına Barış Barışık ve Yıldız Tar’ın katıldığı toplantıda LGBTİ+’lara ayrımcılığın derinleştiği, erzak ve kıyafet yardımlarına ayrımcılık sebebiyle erişemedikleri, toplu barınma alanlarında şiddet korkusu nedeniyle bulunamadıkları aktarıldı.

SOL Parti heyeti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da LGBTİ+’ların eşitliği için çalışacaklarını, hem bölgedeki LGBTİ+’larla hem de Ankara’ya gelen LGBTİ+ depremzedelerle dayanışmaya devam edeceklerini belirtti.

https://kaosgl.org/haber/ankara-lgbti-deprem-dayanismasi-sol-parti-yi-ziyaret-etti

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Kadın-erkek eşitliği uygarlaşmada bir eşiktir”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.