a

Ankara Medya Okulu kapılarını açıyor!

Kaos GL Medya Okulu’nun Ankara etabı 25 Mart’ta yapılacak. Yüz yüze yapılacak atölyelere başvuru için son tarih 24 Mart.

LGBTİ+ hakları alanında haber yazmak istiyor, ama nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Çok güzel röportaj fikirleriniz var ama kimle, nasıl konuşacağınızdan emin değil misiniz? Gittiğiniz, takip ettiğiniz etkinlikleri yazmak istiyor ama bir türlü başlayamıyor musunuz? Bütün bu dertlerinizin çözümü Kaos GL Medya Okulu’nda!

Kaos GL Derneği’nin her yıl internet gazetesi KaosGL.org gönüllü muhabir ve yazar ağını güçlendirmek, LGBTİ+’ları kendi hikayelerini yazmaya teşvik etmek, hak temelli haberciliği yaygınlaştırmak için düzenlediği LGBTİ+ Medya Okulu’nun Ankara etabına başvurular başladı.

25 Mart Cumartesi günü saat 11.00-18.00 arasında yapılacak atölyelerde haberciliğin temel ilkeleri, röportaj teknikleri ve LGBTİ+ hak haberciliğinin esasları aktarılacak. Medya Okulu’nu başarıyla tamamlayan katılımcılar, KaosGL.org’ta yayınlanmak üzere haber önerilerini sunacak.

Katılımcı sayısının sınırlı olduğu okula başvurular için son tarih ise 24 Mart Cuma. Yüz yüze yapılacak atölyelere katılanların en az bir haber yazması bekleniyor. Etkinliğin adresi katılımcılara e-posta ile bildirilecek.

Atölyelere sadece Ankara’dan katılımcılar kabul edilecek.

https://kaosgl.org/haber/ankara-medya-okulu-kapilarini-aciyor

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İnşaat şirketi sahibi kadını, ofisinde vurarak öldürdüler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.