a

Balıkesir Ekmek ve Gül Grubundan Evrensel ile dayanışma

Basın İlan Kurumunun Evrensel gazetesinin resmi ilan hakkını tümüyle iptal etmesine karşı, Balıkesir Edremit Ekmek ve Gül grubu dayanışma kahvaltısı düzenledi.

20 Kasım 2022 10:43 Basın İlan Kurumunun Evrensel gazetesinin resmi ilan hakkını tümüyle iptal etmesine karşı, Balıkesir Edremit Ekmek ve Gül grubu dayanışma kahvaltısı düzenledi. Evrensel’in 3 yıldır askıya alınan resmi ilan hakkının Basın İlan Kurumu (BİK) tarafından tümüyle iptal edilmesine karşı “Evrensel’in Yanındayız” diyen kadınlar kahvaltıda buluştu. Altınoluk Türkan Saylan Kültür Merkezinde yapılan etkinliğe çoğu kadın 150 kişi katıldı. Kahvaltıda buluşan kadınlar, “Evrensel ellerimizde doğdu, ellerimizle yaşatacağız” dedi.

‘HABER ALMA HAKKIMIZ İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ’

Balıkesir Edremit Ekmek ve Gül Grubu adına konuşan Kadriye Gümüştaş, “Bu sabah, bu yağmurlu havada Evrensel için toplandık” dedi. Gümüştaş, “İktidar gerçekleri yazan, emekten, emekçiden, kadından, gençlerden, ezilen halklardan yana basını saldırı, gözaltı, tutuklama, para cezalarıyla sindirmek istiyor. Buna izin vermeyeceğiz. Haber alma hakkımızı, gerçekleri öğrenme hakkımızı savunacağız” dedi. İstanbul İstiklal’deki bombalı saldırı sonucu medyanın sansürlendiğini, dezenformasyon yasasının halkın gerçekleri öğrenmesine engel olarak işlediğini söyleyen Gümüştaş, “Haber alma hakkımız için mücadele edeceğiz” dedi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele haftasında bir dizi etkinlik planladıklarını söyleyen Gümüştaş, “Ekmek ve Gül Grubu olarak şiddetle mücadeleyi Evrensel’le dayanışma etkinliği ile başlatıyoruz” diye konuştu.

https://ekmekvegul.net/index.php/gundem/balikesir-ekmek-ve-gul-grubundan-evrensel-ile-dayanisma

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadınlar yaşama ‘meşru müdafaa’ ile sarılıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.