a

Bayan Öğretmene, Müdür Yardımcısından ‘Darp’ İddiası!

Öğretmen, müdür yardımcısından şikayetçi olurken, eğitim sendikaları olayı kınadı, Lüleburgaz İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü de olayla ilgili inceleme başlatıp, 2 müfettiş görevlendirdi.

Olay, cuma günü Lüleburgaz İmam Hatip Yurdu’nda meydana geldi. Mehmet Akif Ersoy Mesleksel Teknik ve Anadolu Lisesi biyoloji öğretmeni Aylin G., okula taşımalı sistemle gelen öğrencileri, öğlen yemeği için İmam Hatip Yurdu’nun yemekhanesine götürdü. Öğrencilerin yemekhaneye alınmasının akabinde öğretmen Aylin G. ile İmam Hatip Yurdu Müdür Yardımcısı Engin Y. ortasında öğrencilerin oturma sistemi hakkında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında teze nazaran Engin Y., öğretmen Aylin G.’yi darbetti. Kol ve bacaklarında yaralanmalar olan Aylin G., polise giderek Engin Y.’den şikayetçi oldu.

‘ASLA KABUL EDİLEMEZ, AFFEDİLEMEZ’

Lüleburgaz’da Hürriyetçi Eğitim Sen, Eğitim Sen, Teç-Sen ve Eğitim İş Sendikası yöneticileri, basın açıklaması yaparak bayan öğretmene şiddete reaksiyon gösterdi. ‘Susmuyoruz. Bayana, öğretmene şiddeti kabul etmiyoruz’ yazılı pankart açan sendikalar ismine basın açıklamasını Emrah Gültekin, yaptı. Gültekin, “Bir öğretmene, bir bayana hangi sebeple olursa olsun hele de öğretmen sıfatını taşıyan biri tarafından şiddet uygulanması asla kabul edilemez, affedilemez. Aylin öğretmenimize yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Hukuksal süreç devam ederken bizler de sendikalar olarak şu konulara dikkat çekmek istiyoruz: İmam Hatip Yurdu yemekhanesinde kameraların uzun bir vakittir çalışmadığı tabir edilerek kayıtlar verilmemiştir. Kız öğrencilerin de kaldığı bir yurtta kameraların çalışmaması kabul edilmez bir olaydır. Ayrıyeten kameraların çalışmaması yahut kayıtların verilmemesi bizlere manidar gelmiştir. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs hakkında idari soruşturmanın acilen açılarak gereği yapılmalıdır. Biz buradaki dört sendika olarak bu olayın takipçisi olacağımızı, geçmişte yaşanan öbür hücumlarda olduğu üzere, şiddet uygulayanın kimliğine bakmaksızın bayan arkadaşımızın yanında olacağımızı yüksek sesle haykıracağımızı kamuoyuna hürmetle duyururuz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu süreçte, bir bayana, bir öğretmene şiddet uygulanmasını asla kabul etmiyoruz” dedi. Lüleburgaz İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü de olayla ilgili inceleme başlatıp, 2 müfettiş görevlendirdi.

https://www.avukatgundemi.com/bayan-ogretmene-mudur-yardimcisindan-darp-iddiasi/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Şiddetle Mücadelede Kararlılık Artıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.