a

Bir Kadın Mezuniyet Sergisinde Maruz Bırakıldığı Erkek Şiddetini Sergiledi

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okuyan bir kadın öğrenci, maruz bırakıldığı erkek şiddetini Mezuniyet sergisindeki eseriyle duyurdu.

Evrensel’in aktardığı habere göre, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 28 Haziran tarihinde gerçekleştirdiği Mezuniyet sergisi sırasında bir kadın öğrenci aynı bölümde okuduğu erkek öğrenci tarafından maruz bırakıldığı şiddeti bir kağıdın üzerine yazarak mezuniyet eserlerinin üzerine yapıştırarak duyurdu. Kadın öğrenci eserinin üzerine yapıştırdığı yazıda şunlar yer alıyordu: “27 Mayıs tarihinde okul içindeki atölyemde yüksek sesle müzik dinlediği için uyardığım bir erkek öğrencinin fiziksel şiddetine maruz kaldım. Soruşturma sonucunda “bana” ve faile sözlü uyarı verildi. Dekan tarafından bir kadın olarak “annelerimiz” gibi daha olgun davranmam ve bir daha bir erkek tarafından şiddete uğramamam konusunda sözlü olarak uyarıldım. Bu sözlü uyarı, bu 4 yılın sonunda bu okulun bana layık gördüğü mezuniyet belgemdir. 

https://halktv.com.tr/gundem/bir-kadin-mezuniyet-sergisinde-maruz-birakildigi-erkek-siddetini-sergiledi-847698h

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Şiddet tırmanıyor, bakanlık yerinde sayıyor: 6 yılda sadece 2 kadın konukevi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.