a

Birleşmiş Milletler’den 1 Aralık mesajı: Eşitle!

Birleşmiş Milletler, bu yıl Dünya AIDS Günü için “Eşitle” temasını öne çıkarıyor.

Bugün 1 Aralık Dünya AIDS Günü. Bugünün amacı HIV farkındalığını arttırmak ve AIDS ile ilişkili sağlık durumlarından hayatını kaybedenleri anmak.

Birleşmiş Milletler (BM), bu yıl Dünya AIDS Günü için “Eşitle” temasını öne çıkarıyor. Bu sloganın bir eylem çağrısı olduğunun altını çizen BM, “Ekonomik, sosyal, kültürel ve yasal eşitsizlikler acilen ele alınmalıdır” diyor.

Açıklamasında “AIDS’i sürdüren eşitsizlikler kaçınılmaz değil; onlarla baş edebiliriz” diyen BM, son iki yıldaki pandemi ve çeşitli küresel krizler nedeniyle kaynakların azaldığını AIDS’e karşı mücadelenin zayıfladığını da ekliyor.

BM açıklamasında yöneticilerin sorumluluklarına da dikkat çekiyor:

“Ekonomik, sosyal, kültürel ve yasal eşitsizlikler acilen ele alınmalı. Bir pandemide eşitsizlikler herkes için tehlikeleri arttırır. AIDS’in sonunu ancak onu yönlendiren eşitsizliklerle mücadele edersek getirilebilir. Dünya liderlerinin cesur ve hesap verebilir şekilde hareket etmesi gerekiyor. Ve hepimiz, her yerde, eşitsizliklere karşı elimizden geleni yapmalıyız.”

https://kaosgl.org/haber/birlesmis-milletler-den-1-aralik-mesaji-esitle

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Lubi’nin 1 Aralık mesajı: Test yaptır!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.