a

Bornova Belediyesi’nden toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi

İZMİR'in Bornova Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Bornovalı kadınlara toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi veriyor.

Üç gün sürecek eğitimlerde Bornova’nın farklı mahallelerinden 150 kadına uzman psikologlar tarafından toplumdaki konumlarını güçlendirmelerine yönelik bilgiler verilecek. Bornova’da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında cinsiyet eşitliği eğitimi veriyor. Uzman psikologlar tarafından 150 kadına toplumdaki konumlarını güçlendirmelerine yönelik bilgiler anlatılacak.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında bir yıllık eylem planı hazırladıklarını ve bu plan çerçevesinde mahallelerde eğitimler verdiklerini söyleyerek, “Kadınlarımızın toplumda daha güçlü bir şekilde yer almaları için Bornova Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Kadınlarımızın iş hayatına daha çok katılmaları için ‘Altın Bilezik’ projemiz başta olmak üzere pek çok proje ile destek veriyoruz. Açtığımız çocuk oyun ve aktivite merkezleriyle kadınların sosyal ve ekonomik yaşama daha etkin katılabilmelerine katkı koyuyoruz. Bu mücadelemizde bizimle birlikte olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Bornova Belediyesi’nin organizasyonunda Down Kafe’de bir araya gelen kadınlar önce kahvaltı yapıp sohbet etti. Sonra da uzman psikologlardan toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi aldı. Eğitimleri İzmir Kadın Dayanışma Derneği adına Psikolog Seher Güldoğan, Bir Arada Yaşarız Eğitim ve Toplumsal Araştırma Vakfı adına Uzman Psikolog Aslı Macit, Türk Kadınlar Birliği adına Eğitmen Şerife Özkan verdi. Bornova Belediyesi çocuk gelişim personelleri, eğitime katılanların çocuklarına oyunlar oynatarak eğlenceli vakit geçirmesini sağladı.

https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/izmir/bornova/bornova-belediyesinden-toplumsal-cinsiyet-esit-42171683

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Geçmişten günümüze Anadolu’da kadın

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.