a

“Canımızı zor kurtarıyoruz biz o ‘kutsal’ ailelerden”

Kadınlar Birlikte Güçlü, Kadıköy’de eylem yaptı.

“Kadınların isyanı değiştirecek” diyerek mahalle mahalle çağrıda bulunan Kadınlar Birlikte Güçlü, bugün (8 Ocak) Kadıköy’de bulunan Beşiktaş İskelesi önünde bir araya geldi.

Çeşitli mahallelerde kadınlardan toplanan talepler meydanda okundu. Taleplerin yazıldığı parça parça pankartlar alanda birbirine dikildi.

Açıklamadan satır başları şöyle:

*“2022’yi ardımızda bıraktık. Kolay bir yıl olmadı. Peki 2023’e nasıl girdik? Ayrımcı bir anayasa değişikliği tartışmasıyla girdik! Bu anayasa teklifi din üzerinden anayasa şekillendiriyor, kadınları başörtülü-başörtüsüz diye ayırıyor, halbuki mücadelemiz de haklarımız da ortak!”

*“Bu ülkenin dört bir yanında aile yürüyüşleri adı altında nefret yürüyüşleri düzenlendi. Nefretin örgütlenmesinin önüne barikatlar çekmeyen, tam tersi ayrımcılığı destekleyen, ayrımcılığın, nefretin önünü açan devlet ve onun uygulayıcısı olan kolluk; 2022’de de bedenlerimiz, haklarımız, hayatlarımız için mücadele eden, sokakları dolduran biz kadın ve LGBTİ+ların önüne barikat çekti, bizleri gözaltına aldı”

https://kaosgl.org/haber/canimizi-zor-kurtariyoruz-biz-o-kutsal-ailelerden

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“CİSST 2021 Yılı Hapishaneler Raporu” yayında

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.