a

Ceren Özdemir Cinayeti Üzerinden Tam 4 Yıl Geçti

Ceren Özdemir cinayeti 2019 yılında Tüm Türkiye'yi derinden yaralamıştı. Genç yaşta hayatını kaybeden Ceren Özdemir'in anısı, sanat burslarıyla ve adının yaşatıldığı mekanlarla onurlandırılıyor.

Ceren Özdemir, 1997 yılında Ordu’da doğmuş bir genç kadındı. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde üçüncü sınıf öğrencisi olarak hayatına devam ediyordu. Ancak 3 Aralık 2019 tarihinde, Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan evine giriş yaparken, Özgür Arduç tarafından yapılan bıçaklı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Ceren Özdemir, saldırıda kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Bu acımasız cinayet, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Olay sonrasında, saldırıyı gerçekleştiren Özgür Arduç gözaltına alındı ve daha sonra tutuklandı. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Arduç’a Ceren Özdemir’i öldürme suçundan “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ayrıca, Arduç’un polis memurları Zeki Çelik ve Haydar Değerli’yi bıçaklayarak yaraladığı diğer bir dava da açıldı. Bu davada da Arduç’a “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçundan cezalandırılması istendi. İddianamelerde, Türk Ceza Kanunu’nun 62. maddesi uyarınca ceza indirimi talep edilmedi. Arduç, Ceren Özdemir’in öldürülmesine ilişkin davadan “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Polis memurlarını yaralama olayına ilişkin dosyada ise Adli Tıp Kurumu’ndan beklenen kati raporun hazırlanmaması üzerine, raporun çıkacağı süre dikkate alınarak Ceren Özdemir davasından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Arduç, bu davada tutuksuz yargılandı. Ceren Özdemir’in erken vedası, toplumda derin izler bıraktı. Anısını yaşatmak adına, Ordu’da meydanlar ve üniversitenin sahneleri onun adını taşıyor.
https://hayatgazetesiordu.com/haber/18071110/ceren-ozdemir-cinayeti-uzerinden-tam-4-yil-gecti

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Öğrenciye sözlü şiddet uygulayan servis şoförü gözaltına alındı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.