a

“Cinayetlere sessiz kalmamakta kararlıyız”

Tekirdağ Şarköy ilçesinde eski eşi tarafından geçtiğimiz gün öldürülen Ayşenur Akkurt cinayetine toplumun tüm kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Ayşenur Akkurt başta olmak üzere tüm kadın cinayetleri protesto ediliyor. Kadın cinayetlerine tepki gösteren İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı Kadın Politikaları Başkanı Gülçin Uğraş, yaptığı açıklamada, kadın cinayetlerinin kamu vicdanını yaralar nitelikte hızla artmaya devam ettiğini belirtti ve kadın cinayetlere sessiz kalmamakta kararlı olduklarını söyledi.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YENİDEN UYGULANMALI”

 Kadına şiddeti meşrulaştıran kişilerle mücadeleden vazgeçmeyecekleri belirten İYİ Parti Saray İlçe Başkanlığı Kadın Politikaları Başkanı Gülçin Uğraş; “Kadın cinayetleri kamu vicdanını yaralar nitelikte hızla artmaya devam etmektedir. Biz İYİ kadınlar olarak işlenen bu cinayetlere sessiz kalmamakta kararlıyız. Türk toplumunda kadın, toplumun en temel yapısı olan ailenin temelidir ve temelinden sarsılan bir toplumun daha fazla ayakta kalması söz konusu değildir. Geçtiğimiz günlerde bir erkek tarafından Şarköy’de yaşayan Ayşenur Akkurt kardeşimizin ölüm haberi ülkemizde kadına yönelik şiddetin cezasının hiçbir şekilde caydırıcı olmadığını bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Yargıda erkek egemen zihniyetin izleri silinmedikçe “iyi hal” ve “tahrik” indirimleri bu canilere bol keseden savruldukça bu ülkede hiçbir kadın ve çocuk güvende değildir. Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi; çirkin zihniyetleriyle kadına şiddeti meşrulaştıran kişilerle olan mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Evlatlarımız yaşayacak, kadınlarımız huzur bulacaktır. Böylece bir kez daha buradan haykırıyoruz: kadına yönelik şiddeti, cinayeti ve tecavüzleri ortadan kaldırmaya yönelik gerçekçi ve yaptırıcı yasalar bir an önce yürürlüğe girmeli, İstanbul Sözleşmesi yeniden uygulanmalı; kanun uygulayıcılar bu tarz eylemlerde her türlü yaptırımı uygulayarak kadınlarımızı ve çocuklarımızı bu çirkin zihniyetten korumalıdır. Biz İYİ Parti mensubu kadınlar olarak bu yolda vermiş olduğumuz mücadelede asla geri adım atmayacağız. Erkek adalet değil; gerçek adalet için daima mücadele içinde olacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

https://www.habertrak.com.tr/cinayetlere-sessiz-kalmamakta-kararliyiz-h115490.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ASENA sayesinde 6 bin 636 suçlu yakalandı!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.