a

Çocuklar bakkala gidemiyor

Cumhuriyet, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Beyoğlu Hacı Ahmet Mahallesi'nde katıldığı öbek çalışmasına eşlik etti. Kaftancıoğlu'nun konuştuğu her yurttaş, derinleşen ekonomik krizden dert yandı

CHP, Türkiye’de her biri 400 seçmenden oluşan 150 bine yakın “öbek” oluşturdu. Sokak sokak seçmenlerin belirlenmesinin ardından her bir öbek için bir partili görevlendirildi. Görevliler, ev ve işyerlerini ziyaret ederek seçmenlerin sorunlarını kayıt altına alıyor. Çalışmalara milletvekilleri ve il başkanları da katılıyor. (Kaftancıoğlu, CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldikten sonra İstiklal Caddesi’nden Galata’ya indi. Burada Beyoğlu’nun dokuz muhtarıyla sohbet etti. Cumhuriyet muhabiri Gökhan Kam (en sağda) ziyaretleri takip etti.) CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da “80 Günde Devr-i Alem Öbek çalışması” kapsamında her hafta İstanbul’un bir ilçesinde devam eden çalışmalara katılarak yurttaşlarla bir araya geliyor. Kaftancıoğlu dün, CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’nda, çalışmalara katılacak partililerle bir araya geldikten sonra Galata’daki Şahkulu Mahalle Muhtarlığı’nda, Beyoğlu’nun dokuz muhtarıyla sohbet etti. Ardından bir sonraki durağımız öbek çalışmasının yapılacağı Hacı Ahmet Mahallesi oldu. Burada yurttaşlar, seçim döneminin dışında bir siyasi partinin il başkanın kapılarını çalıp, “Sadece size bir selam vermek istedim” demesinin kendilerinde şaşkınlık yarattığını belirtti.

‘MİLLETİ DÜŞÜNEN KAZANSIN’

Rastgele girilen bir apartmanda ilk kapıyı çalan Kaftancıoğlu, hane sakinleriyle selamlaşıp “Aile Destekleri Sigortası”nı anlattı. Hane halkından biri Kaftancıoğlu’na, “Biz seni seviyoruz. Biz istiyoruz ki kendinden çok milletini düşünen kazansın” diye karşılık verdi. Çalınan her kapıda yurttaşlar, Kaftancıoğlu’na sorunlarını anlattı. Bir genç, daha iyi bir gelecek istediğini söylerken başka kapıda ise bir yurttaş, kadınların çok ezildiğini dile getirdi. Kaftancıoğlu’nun sokakta konuştuğu herkes, ekonomik krizden dert yandı. Çocuğuyla okuldan dönen bir kadın, “Çocuklarımızı bakkala gönderemiyoruz” derken farklı bir sokaktaki başka bir kadın ise 10 yaşındaki oğlunun, “Anne biz de mi yurtdışına çıkalım” dediğini anlattı. Kaftancıoğlu, programının devamında bir evde kadınlarla bir araya geldi. Daha sonra Hacı Ahmet Mahallesi’ndeki Dargeçit ve Çevre Köyleri Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nde Mardinli yurttaşlarla buluştu. (Mahallelinin sorunlarını dinleyen CHP il başkanı; ekonomik kriz, eğitim ve kadına yönelik şiddetin en çok konuşulan konular olduğunu söyledi.)

https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/canan-kaftancioglu-yurttaslarla-bulustu-kadinlar-derdini-anlatti-cocuklar-bakkala-gidemiyor-2001955

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Kadına El Kalkamaz” farkındalık eğitimleri sürüyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.