a

Cuma vaazında LGBTİ+’lar ve Yahudiler hedefteydi!

İstanbul Kasımpaşa’daki bir cami imamı, cemaate verdiği cuma vaazında LGBTİ+lar ve Yahudileri hedef alarak, “Gençlere açık açık eşcinsellik dayatılıyor” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca “İman ve İstikamet” başlığıyla hazırlanan bu haftaki cuma hutbesinde, 13 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da yapılan bombalı saldırıdan da bahsedildi. Cuma namazından önce okunan hutbenin sonunda İstiklal Caddesinde düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler anılarak, “Vatanımıza, milletimize, değerlerimize saldıranlar dün olduğu gibi bugün de yarın da asla kirli emellerine ulaşamayacaktır. Terör örgütleri ve arkalarındaki şer odakları, birlik ve beraberliğimize, kardeşlik ve dayanışmamıza asla zarar veremeyecektir” denildi.

Ancak İstanbul’daki bir cami imamı, Diyanet’in cuma hutbesinden önce cemaate verdiği kendi vaazında nefret söyleminde bulundu.

Kasımpaşa Kulaksız mahallesindeki Haşimi Emir Osman Camii’nin imamı, hutbeden önce verdiği vaazda siyasete ve gündeme ilişkin konuşmaya başladı. Sözü birden LGBTİ+’lara getiren imam, “Gençlerin işi daha zor. İhtiyarlar onlara iyi bir dünya bırakmadı. Gençlere açık açık eşcinsellik dayatılıyor” diyerek, cemaate “eşcinsellikle mücadele etmeleri” gerektiğine dair öğütler verdi.

Vaazında dünya siyasetinden de bahseden imamın, bu kez Yahudileri hedef alarak, “Aman Avrupa, kurtar bizi Avrupa! Yahu üç Yahudinin peşine takılmış gidiyoruz” dediği belirtildi.

Görüştüğümüz mahalle sakinleri, aynı imamın daha önce de birçok kez LGBTİ+’ları hedef aldığını ve camiye gelenlere “çocukları eşcinsellikten korumaları” konusunda vaaz verdiğini söyledi.

https://kaosgl.org/haber/cuma-vaazinda-lgbti-lar-ve-yahudiler-hedefteydi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Ankara Barosu olarak translara yönelen nefret suçlarının takipçisiyiz”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.