a

ÇYDD’den 8 Mart’a özel konser

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği(ÇYDD) Edirne Şubesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile bir konser gerçekleştirdi.

Şef Yaşar Özel yönetiminde ki orkestranın konseri öncesi konuşma gerçekleştiren ÇYDD Edirne Şube Başkanı Ayten Durmuş, “Önemli olan bu gençlerimizin gelişmesi. Hak eden çocuklara ulaşmak istiyoruz ve mülakatlar ile çocuklarımızı değerlendirip öyle veriyoruz.” İfadelerinde bulundu. ÇYDD Edirne’de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile konser etkinliği gerçekleştirdi. Edirne Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen konsere, Edirne ve çevre illerden büyük bir ilgi gösterildi. Konser öncesi konuşma gerçekleştiren ÇYDD Edirne Şubesi Başkanı Ayten Durmuş, derneğin, öncelikle kız çocukları olmak üzere tüm gençlerin kendilerine inanmasını sağlayarak başarılı olma amacı içerisinde olduğunu belirtti. Derneğin Edirne Şubesi’nin 1995 yılında kurulduğunu ve o günden bu yana çalışmalarına devam ettiklerini belirten Durmuş, “ÇYDD 1989’dan bu yana Türkiye’de en güvenilen dernek olma özelliğini taşıyor. Edirne’de 1995 yılında kuruldu. Derneğimizin tüzüğüne ve felsefesine yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Derneğimizin kuruluş amacı kızlarımıza yönelik. Çünkü dünya genelinde bir proje yapıldığı zaman hedef kitle kadınlar olur. Dernek kuruluşunda da hedef olarak Türkiye’de çocuk gelinler olmasın, kızlarımız okusun ve ayaklarının üzerinde durarak çevrelerine faydalı olsun düşüncesi belirlenmiş. Çünkü ailede temel taş annedir. Anne ne kadar çağdaş ve kültürlü olursa toplum da o kadar çağdaş olacaktır. Dernek bu sebeple kız çocuklarına burs vererek başlamış.”sözlerini söyledi.

https://www.edirneninsesi.com.tr/cydd-den-8-mart-a-ozel-konser/31911/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yenişehir Belediyesinin 5 gün sürecek 8 Mart etkinlikleri başlıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.