a

Datça’da kadın dayanışması

MUĞLA'nın Datça ilçesinde, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde, Kadın Dayanışma Yürüyüşü düzenlendi.

Datça Kadın Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, Demokrasi Evi önünde toplanan kadınlar, Atatürk Caddesi güzergahı üzerinden, “Şiddete inat, yaşasın hayat”, “Kadın, yaşam, özgürlük”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz”, “Yaşasın Kadın Dayanışması” sloganları eşliğinde, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yağmurlu havaya rağmen 100 kişilik bir kalabalığın katıldığı yürüyüşün ardından, Cumhuriyet meydanında basın açıklaması yapıldı.

Datça Kadın Platformu adına, Muazzez Dalaslan, Özlem Koşar ve Deniz Kırımsoy tarafından okunan basın açıklamasında, “Biz kadınlar bedenimizin, emeğimizin nasılsın yok edilmek istendiğini, şiddetin bütün biçimlerine, cins kırıma neden uğradığımızı biliyoruz. Sadece erkek egemenliğine değil, onunla bütünleşen ve yeniden üreten her türlü sisteme karşı mücadele ediyoruz” denildi.

https://www.milliyet.com.tr/yerel-haberler/mugla/datca/datcada-kadin-dayanismasi-6862946

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Emniyet Müdürlüğü bin adet broşür dağıttı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.