a

“Demek ki insanlar değer veriyor”

SPoD’un “Avrupa ve Orta Asya’da Bireylerden Bağış Toplayan LGBTİ Örgütleri” çevirisi yayında!

SPoD, ILGA-Europe ve Global Philantrophy Project tarafından hazırlanan “‘Demek ki insanlar değer veriyor.’ Avrupa ve Orta Asya’da Bireylerden Bağış Toplayan LGBTİ Örgütleri” yayınını Türkçeye çevirdi.

Raporun önsözünden:

Son yıllarda birçok LGBTİ aktivisti, çalışmalarının sonucunda aynı kanıya varmıştır: “LGBTİ hareketini güçlendirmek, güçlü topluluklar ve farklı gelir kaynakları sağlayan güçlü organizasyonlar gerektirir.” Burada ortaya şu sorular çıkar: “Ne yaparak daha güçlü yerel topluluklar oluştururuz?” ve “Finansal sürdürülebilirliği nasıl sağlarız?” Bu soruların cevabı, bireylerden bağış toplamakta yatar.

İnsanlardan bağış toplamak pek kolay değildir ve bağış yapmak kültürden kültüre büyük değişim gösterir. Öte yandan bazı kültürlerde bağış yapmanın yeri yoktur – Bu durumlarda bağış toplamak, daha da fazla emek harcamayı ve de yenilikçi olmayı gerektirir. Bu rapor, Avrupa ve Orta Asya’daki LGBTİ aktivistlerinin, kısmen 1970’lerde başlayan feminist hareketin yenilikçi kadın fonlarından ders alarak, geniş bir yelpazedeki farklı alanlarda topladıkları bağışları ele almaktadır.

Avrupa LGBTİ hareketi, örgütler ve ülkeler arasında deneyimler ve kaynaklar paylaşıldıkça ileri gidebilir. Bu rehber de tam olarak bunu gösterir: topluluklarımız dinamik ve yenilikçi yollarla hâlihazırda bağışlar toplamaktadır. Umarız, ilham olur!

https://kaosgl.org/haber/demek-ki-insanlar-deger-veriyor

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Trans Terapi Grubu toplantısı 7 Aralık’ta

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.