a

Denizli Ülkü Ocaklarında Kadın Hakları Paneli

Denizli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı tarafından  Kadın Hakları Paneli düzenlendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı  Hukuk ve Asena Birimi tarafından düzenlenen panelde Kadın Hakları masaya yatırıldı.

Ülkü Ocakları Seminer salonunda gerçekleştirilen panele Ülkücüler yoğun ilgi gösterdi.

Panelde konuşan Ülkü Ocakları Asena Biriminden Irmak Keçeli, Türk kadınlarının Cumhuriyetin ilanıyla birlikte  seçme ve seçilme hakkı da dahil birçok hak elde ettiklerini söyledi. Av. Burcu Yağcıoğlu da, kadınların yüzde 70’inin hayatlarının bir döneminde bir kere şiddet gördüğünü ifade etti. Yağcıoğlu, konuşmasında, şiddete maruz kalan kadınların yapması gerekenler, kadınlara uygulanan şiddetin çeşitleri ve koruyucu tedbirler  konusunda bilgi verdi.  Panelde söz alan Av. Ayşe Büşra Gevrekoğlu da Hukuki açıdan kadın ve  toplumsal hayatta kadının yeri konusunda katılımcılara bilgilerini aktardı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Özgür Solak da panelin kapanışında yaptığı konuşmada, “Vatanın ve milletin bekası için vefası, imanı, aklı, nezaketi, merhameti ve sabrı ile münevver Türk kadınlarının yetiştirilmesi gerekmektedir. Türk kadını, şüphesiz ki milletinin en karanlık günlerinde evinden, evladından, eşinden ve canından vazgeçerek taşıdığı her mermiyle Milli Mücadele’nin seyrini değiştirdiği gibi, yetiştireceği her bireyle de milletimizin mukadderatına eşsiz katkılar sağlayacaktır. Türk milliyetçileri olarak maddeye dayalı, maneviyatı eksik, yüzeysel bir kadın modelini kabul edemeyiz” dedi.

“KADINA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ”

Kadına uygulanan şiddetin karşısında olduklarını belirten Solak,”Maalesef bugün aldığımız bir haberle yine ciğerimiz yandı. Ülkemiz için bir utanç olan  kadın cinayetlerinden birini daha yaşadık . Hemşire Hülya Er Tortop eşi tarafından vahşice katledildi.  Geride gözü yaşlı üç yavrumuz kaldı. Üzüntümüzün tarifi yok. Cennet analarımızın ayaklarının altındadır. Şanlı tarihimiz sen bir kadın değil bir anasın diye seslenir kadınlarımıza, analarımıza. Sizler, yani analarımız ve geleceğin anaları, kız kardeşlerimiz şunu hiçbir zaman unutmayınız ki sizlere karşı gerçekleşen her türlü fiziki ve psikolojik şiddet karşısında etten duvar gibi örülmüş Ülkücü Türk gençlerini, Ülkü Ocaklarını bulacaklardır” diye konuştu.  Solak,  panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kapaklı İnsan Hakları Kurulu, ilk toplantısını gerçekleştirdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.