a

Depremzede eski eşini kaynar suyla yaktı, ‘Artçı sarsıntı nedeniyle oldu’ dedi

Hatay'da depremi yaşayan 25 yaşındaki Alev Altun, 9 ay önce boşandığı erkeğin şiddetine maruz bırakıldı.

Boşandığı erkek Savaş Altun, Alev Altun uyuduğu sırada üzerine sıcak su döktü. Ağır yanıklarla annesinin evine yürüyerek giden Alev Altun, komşuları tarafından hastaneye götürüldü. Polis Savaş Altun’u gözaltına aldı. Altun ifadesinde sıcak suyun artçı depremler nedeniyle üzerine döküldüğünü ileri sürdü.

Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Avcılar köyünde yaşayan 25 yaşındaki Alev Altun, şiddetli geçimsizlik nedeniyle 9 yıllık evliliğini 9 ay önce bitirdi. Altun, 4 ve 2 yaşında iki çocuğuyla Hatay’da depremi yaşadı.

Evi ağır hasarlı hale gelince çocuklarıyla kız kardeşinin yanına yerleşti. Kuveyt’te berber olarak çalışan 37 yaşındaki eski eşi Savaş Altun da deprem nedeniyle Türkiye’ye döndü.

ÜZERİNE SICAK SU DÖKTÜ

Eski eşi Alev Altun’a, ‘Barışalım, bizim ev hasar almadı, çocuklarımızla yaşayalım’ dedi. Zor durumda olduğu için barışmayı kabul edip, eski eşinin evine yerleşen Alev Altun, 19 Şubat gecesi korkunç bir acıyla uyandı.

Üzerine sıcak su döken eski eşi Savaş Altun, ‘Dua et seni öldürmedim’ dedikten sonra, çocuklarını ve cüzdanındaki 3 bin TL parayı da alıp kaçtı.

ARTÇILARI BAHANE ETTİ

Annesinin evine giden Alev Altun, komşuları tarafından hastaneye kaldırıldı. Eski eşi Savaş Altun ise çocukları ablasına bırakarak kaçmaya çalıştı. Polisin çalışmasıyla gözaltına alınan Savaş Altun ifadesinde, artçı sarsıntı nedeniyle eski eşinin üzerine sıcak su döküldüğünü ileri sürdü.

Altun çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Çocuklar ise Alev Altun’un annesine teslim edildi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/depremzede-eski-esini-kaynar-suyla-yakti-artci-sarsinti-nedeniyle-oldu-dedi-2054877

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yaşlılara yönelik şiddet ve ihmal raporu: Geçen ay 165 kişi mağdur oldu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.