a

Ege Kadın Buluşması Platformu büyüyor

Ege Kadın Buluşması Platformu büyümeyi sürdürüyor.

Ege’deki bağımsız kadın örgütlerin sayısını artırmak, alanlarında var olan kadın örgütlenmelerini geliştirmek için kurulan Ege Kadın Buluşmasın Platformun Söke Bileşenleri Platform hakkında bilgilendirildi.

Aydın Sekreteryası Gülsevil Ergünoğlu, Gülşen Sakarya, Sevda Hakverdi Toprakçıoğlu, Ayşe Harmankaya’nın yanı sıra Söke kadın bileşenlerin katıldığı toplantı Söke Sekretaryası Nejla Baştuğ’un açılış konuşmasıyla başladı. Söke Belediyesi Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda gerçekleşen toplantıda Aydın Sekreteryası, Aydın Efe Kadınlar Dernek Başkanı Gülsevil Ergünoğlu katılımcılara Ege Kadın Buluşması Platformu hakkında bilgi verdi, soruları yanıtladı. Gülsevil Ergünoğlu “Bölgemizde bağımsız kadın örgütlerinin sayısını arttırmak, çeşitli alanlarda var olan kadın örgütlenmesini geliştirmek, kadına yönelik şiddete karşı en geniş katılımlı kadın dayanışmasını sağlamak, kadın ve çocuk hakları, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadının sosyal, kültürel ve ekonomik alanda güçlendirilmesi, kadın emeğinin değerlendirilmesi konularında çalışmalar yapmak, söz yetki ve karar mekanizmalarında kadın temsilini artırmaktır” dedi. Toplantının ardında Söke Belediyesi Fatma Suat Orhon Müzesini gezen kadın bileşenler daha sonra Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli’yi ziyaret ettiler.

http://yenikiroba.com/post.php?ID=47979

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mor forma ile koştular

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.