a

Erkek şiddeti artarak sürüyor

Erkekler, Ocak 2023'te erkekler en az 31 kadını ve dört çocuğu öldürdü. Bianet'in yerel ve ulusal gazetelerden, haber siteleri ile ajanslardan derlediği veriye göre erkekler, Ocak 2023'te erkekler en az 31 kadını ve dört çocuğu öldürdü.

Cinayet Erkekler, Ocak’ta en az 31 kadını öldürdü; geçen yıl da aynı ay bu sayı 23 idi. Erkekler, kadınların yanındaki beş erkeği de öldürdü. Erkekler, en az altı kadını koruma kararına rağmen öldürdü. Erkeklerin öldürdüğü kadınlardan biri transtı. Erkeklerin 11 kadını “ayrılmak istediği”, “barışmak istemediği” için öldürdü. Erkeklerin, 20 kadını öldürme “bahanesi” basına yansımadı. 15 kadını kocası, eski kocası, sevgilisi erkekler, dokuz kadını da babası, oğlu, torunu ve abisi öldürdü. İki kadını arkadaşı, iki kadını akrabası öldürürken, üç kadını öldüren erkeklerin yakınlık derecesi basına yansımadı. Erkekler, yedi kadını sokak, park, iş yeri gibi ev dışı alanlardan, 20 kadını ev içinde öldürdü. Erkeklerin 4 kadını nerede öldürdüğü bilgisi basına yansımadı. Erkekler, 11 kadını kesici silahlarla, 16 kadını ateşli silahla, bir kadını boğarak bir kadını darp ederek öldürdü. Erkekler iki kadını yaktı. Çocuk cinayeti Ocak’ta erkekler en az dört çocuğu öldürdü. Geçen yıl aynı ay bu sayı üç di. Dört çocuğu da babaları öldürdü. Batman’da çocuğunu öldüren baba “Annesine acı vermek istedim” dedi. Taciz Ocak 2023’de erkekler en yedi kadını taciz etti. Bu sayı geçen yıl aynı ay, sekiz idi. Erkekler, altı kadını sözlü ve fiziki yollarla taciz etti. Erkekler, en az bir kadını da görüntüsünü çekerek taciz etti. Erkekler altı kadını metro, otobüs, sokak gibi ev dışı alanlarda, bir kadını da ev içinde taciz etti. Bir kadını üniversitede öğretim üyesi bir erkek, iki kadını iş arkadaşı, bir kadını kocası taciz etti. Üç kadını taciz eden erkeğin kim olduğu bilgisi basına yansımadı. Çocuk istismarı Erkekler, Ocak’ta en az 11 kız ve oğlan çocuğunu istismar etti. Geçen yıl aynı ay bu sayı 27 idi. Bir çocuk istismarı çocuk hamile kaldığı için açığa çıktı. Erkeklerin istismar ettiği çocuklardan biri erken yaşta zorla evlendirilmişti. Erkekler, 10 çocuğu okul, kuran kursu, tarikat evi gibi ev dışı alanlarda, bir çocuğu da ev içinde istismar etti. Bir çocuğu bir tarikat üyesi, iki çocuğu okul müdürü, bir çocuğu akrabası, bir çocuğu babası, bir çocuğu erken yaşta zorla evlendirildiği erkek, bir çocuğu aralarında kamu görevlilerin de olduğu 40 erkek istismar etti. Dört çocuğu istismar eden erkeklerin yakınlık derecesi basına yansımadı. Şiddet ve yaralama Erkekler, Ocak’ta 72 kadına şiddet uyguladı. Geçen yıl da aynı ay bu sayı, 57 idi. Erkeklerin şiddet uyguladığı en az dokuz kadın “ağır” hasta olarak hastaneye kaldırıldı. Erkekler en az on iki kadına “koruma kararını” ihlal ederek şiddet uyguladı.

https://surajans.com/erkek-siddeti-artarak-suruyor/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Jandarma Kuşadası’nda Bilgilendirdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.