a

Erken Yaşta Ve Zorla Evliliklerle Mücadele Semineri

Kahramanmaraş'ta Onikşubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara Kahramanmaraş ili eylem planında alınan kararlar doğrultusunda "Kadına Yönelik Şiddet, Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele" konusunda geçtiğimiz günlerde seminer verildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddeti Önleme ve İzleme Merkez personeli psikolog Bilge DEMİRİHAN tarafından Onikişubat ilçesi 15 Temmuz Şehitler imam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü Konferans Salonunda 07 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 14.00’de verilen seminer ilgi uyandırdı.

Bu semire katılanlar eğitimciler bulundukları okullarında velilere yönelik seminer verecekler. “Şiddeti yaygın bir şekilde yaşayanlar kadınlardır. Dünyada her 3 kadından 1’i fiziksel ve cinsel şiddete maruz kalmaktadır. Dünyada her yıl şiddet nedeniyle 1.4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Kadına yönelik şiddet insani bir hak ihlalidir” diyen Psikolog Bilge Demirhan, Şiddet türlerini Fiziksel Şiddet, Cinsel Şiddet, Psikolojik şiddet, Ekonomik şiddet, Kadına olan şiddetin nedenlerini Toplum/ Sosyal, Politik, Yaşanan Bölge ve Bireysel ana başlıklar altında anlattı ve katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

http://www.ajans344.com/kadina-yonelik-siddet-erken-yasta-ve-zorla-evliliklerle-mucadele-semineri/53566/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hastane Personeline KADES Eğitimi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.