a

Eşini öldürdü ‘gaipten sesler’ bahanesine sığındı

Denizli'de eşi tarafından kürtaj yaptırdığı iddiasıyla öldürülen Elif Irmak cinayetinin ilk duruşması görüldü. Katil Ahmet Emre Irmak psikolojik rahatsızlığı olduğunu, cinayet öncesi gaipten sesler duyduğunu iddia etti.

Korkunç cinayet geçtiğimiz yıl Kasım ayında yaşanmıştı. Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bağlı Pınarkent Mahallesi’nde bir yıllık eşi Elif Irmak (18)’ın kürtaj yaptırdığını ileri süren Ahmet Emre Irmak (25) genç kadını babasının evine götüreceğini söyleyerek zorla sürüklemiş ve evden 82 metre uzaklaştıktan sonra 4 bıçak darbesiyle öldürmüştü. Ahmet Emre Irmak, kendisine engel olmaya çalışan babasını da bıçaklayarak yaralamıştı. Genç kadının otopsisinde hamile olmadığı ve kürtaj yaptırmadığı ortaya çıkmıştı.

‘İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ’

Ahmet Emre Irmak’ın yargılamasına başlandı. Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada savcılık ‘kadına karşı kasten öldürme’ ve ‘eşi kasten öldürme’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet cezası istedi. Cezaevinden getirilen Ahmet Emre Irmak, yaraladığı babası Hikmet Irmak, olayın tanığı annesi Nazan Irmak, genç kadının anne ve babası ile olayın görgü tanıkları mahkemede dinlendi.

‘GAİPTEN SESLER DUYMUŞ’

Katil, mahkemedeki ifadesinde üç ayrı zamanda gaipten sesler duyduğunu ileri sürdü. İzmir’de amcasının yanındayken bir akrabalarının çocuk aldırdığını duyduğunu, kendi eşinin çocuk aldırdığını sandığını ileri süren Ahmet Emre Irmak; “Bipolar bozukluk ve şizofreni rahatsızlıklarım var. İzmir’de doktora göründüm. Bir gün sonra halamın kızı çocuğunu aldırdı. Onlar kendi arasında bu konuyu konuşuyordu. Ben üstüme alındım. Eşim benden habersiz çocuk aldırdı sandım. Bana o esnada gaipten sesler geldi. Halamın kızı değil de eşim çocuk aldırmış gibi sesler duydum. Annem ve babamın bu konuyu konuştuklarına dair sesler duydum” ifadelerini kullandı.

‘SESLER BENİ SİNİRLENDİRDİ’

Katil zanlısı olay anını şu şekilde anlattı: “Denizli’ye döndüm. Eşimle konuştum. Çocuk aldırmadığını söyledi. Olay akşamı anneannemlere gittik. Orada da gaipten sesler duydum. Babamın Suriyeli bir kadınla evlendiğini duydum. Eşimi nikâh şahidi olarak götürmüş. Suriyeli kadının oğlu ile eşimin yakınlaşması olmuş. Eşim beni aldatmış, bu şekilde sesler duydum.

Evde konu tekrar açıldı. Kulağıma gelen sesleri hatırlayarak sinirlendim, eşime tokat attım. Babam araya girmeye çalıştı. Çenesine yumruk attım. Bu sırada Elif mutfağa koştu. Peşinden koştum. Seni babanın evine götüreceğim dedim. Bir tartışma çıkar düşüncesiyle mutfak tezgâhının üzerindeki bıçağı belime soktum. Saçından ve kolundan sürükledim. Babam engel olmaya çalıştı, bıçağı savurdum. İki kez isabet etti, beni bıraktı”

‘CİNAYETTEN SONRA DİVANA UZANMIŞ’

“100 metre gittikten sonra kayınvalidemin sesini duydum. ‘Onu nereye götürüyorsun. Onun sevdiği var onu sevdiğine vereceğim’ diye gaipten sesler duydum. Eşimin karnına ve beline bıçağı salladım. 4 sefer bıçak darbesi vurdum. Eşim yere düştü, hareketsiz şekilde yerde kaldı. O sırada yaşıyordu. Pişman oldum, koşup eve döndüm. Ambulansı aradım. Eşimi ve babamı bıçakladığımı söyledim. Sonra kız kardeşimle divana uzandım. Jandarma gelince teslim oldum. Bir an gözüm karardığı için eşimi bıçakladım öldürme kastım yoktu”

’10 YILDIR UYUŞTURUCU KULLANIYORUM’

Mahkeme başkanı sanığın mahkemede verdiği ifadeler ile hazırlık soruşturması sırasında verdiği ifadedeki tutarsızlıkları işaret ettiğinde ise; “İfade verdiğimde aklım başımda değildi” diye konuştu. Katil zanlısı avukatların sorusu üzerine 10 yıldır uyuşturucu kullandığını, AMATEM’de tedavi gördüğünü, son üç yıldır da psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gördüğünü belirtti.

‘BABASI ŞİKÂYETÇİ OLMADI’

Oğlunun iki bıçak darbesi ile yaraladığını söylediği fakat 4 bıçak darbesi ile yaralandığını ifade eden baba Hikmet Irmak ise mahkemede; “Oğlumdan şikâyetçi değilim. Tedavi görüyordu. Karısının çocuk aldırdığını iddia ediyordu. Olay gecesi seslere uyandım. Elif’e tokat attı, müdahale ettim. Bana yumruk attı, bayılmışım. Bayıldıktan sonra da bana vurmuş. Kalktığımda duvara yaslanarak ayakta durabiliyordum. Dört yerimden beni ‘al sana’ diyerek bıçakladı. Düştüğümü hatırlamıyorum. Hastanede kendime geldim” diye konuştu.

https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/esini-oldurdu-gaipten-sesler-bahanesine-sigindi-7646340/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Boşandığı eşi ve iki kızını öldürdü, tahrik indirimi aldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.