a

Fethiye’de ‘Yerel Siyasetin Kadınlar İçin Anlamı’ Paneli

Fethiye Belediyesi tarafından '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü' dolayısıyla, 'Yerel Siyasetin Kadınlar için Anlamı' paneli düzenlendi.

Fethiye Belediyesi tarafından ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ dolayısıyla, ‘Yerel Siyasetin Kadınlar için Anlamı’ paneli düzenlendi. Belediye’nin Özer Olgun Kültür Merkezi’nde düzenlenen panelde; İlknur Üstün ve Belediye Meclis Üyesi Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı katılımcılara seslendi.

Panelist İlknur Üstün, gündelik yaşam ve yerel siyaset ile ilgili farklı kentlerden örnekler vererek açıklamalarda bulundu. Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Melek Gözde Hoşafçı ise şöyle konuştu: “Yaşamın tüm alanlarında toplumsal cinsiyet eşitliği ile yönetişim anlayışının oluşturulduğu kentlerde, kadına yönelik her türlü şiddetin azaldığı ve hatta önlendiği bilinmektedir. Sağlık, eğitim gibi temel insan haklarına ulaşılabilirlik, kaliteli ve kapsamlı kentsel hizmetler yani güvenli ulaşım, kent içi aydınlatma, sosyal donatılara erişebilirliğin sağlanması ancak yerel yönetimlerin planlama ve karar alma süreçlerini katılımcı demokrasi ile yürütmesi söz ettiğimiz toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden bakması ile olur. Bugün burada sevgili İlknur Üstün’ü ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Kendisine bizleri kırmadan aramıza katıldıkları için teşekkür ederim.”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

‘Sınır Tanımayan Kadınlar’ sergisi 

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.