a

İkinci Ege Onur Pikniği ertelendi

Ege Üniversitesi'nde bugün düzenlenmek istenen ve hafta boyunca TGB, BAP, TÜGVA ve Yeniden Refah Partisi gibi oluşumlar tarafından hedef gösterilen İkinci Ege Onur Pikniği, Emniyet Müdürlüğü ve ÖGB'nin LGBTİ+'ların güvenliğini sağlamayacağını bildirmesi üzerine ertelendi.

İkinci Ege Onur Pikniği, Emniyet Müdürlüğü ve ÖGB’nin LGBTİ+’ların güvenliğini sağlamayacağını bildirmesi üzerine ertelendi. Ege Üniversitesi Öğrencisi LGBTİQ+lar’dan Zeynep Günhan açıklamasında, “Biz her sene olduğu gibi bu sene de onur aynı neşe ve dayanışmayla karşıladık. Ege Üniversitesi öğrencisi LGBTİQ+’lar olarak 2. Ege Onur Pikniğimizi gerçekleştirmek istedik. Soframızı birbirimizle ve hocalarımızla paylaşmak, oyunlar oynamak, şarkılar söylemek istedik. Bir suredir olduğu gibi secim surecinde de iktidar neredeyse tüm politikasını LGBTİQ+ları düşmanlaştırmak üzerine kurmuştur. Secim sonuçları daha kesinleşmeden yapılan zafer konuşmasında ilk is biz LGBTİQ+’ları hedef göstermeye daha da yüksek bir perdeden devam etmek olmuştur” dedi. “TEHDİT EDİLDİK” Cİhatçılar tarafından tehdit edildiğini iddia eden Zeynep Günhan, ” Vatan Partisi’nin gençlik yapılanması olan TGB, TÜGVA, Yeniden Refah Partisi, Büyük Aile Platformu, birconfed genel başkanı ve cihatçı ve faşist çeteler tarafından sosyal medya üzerinden açık bir şekilde saldırıya uğrayacağımıza dair tehdit edildik. Bunun üzerine, bize ve pikniğimize gelebilecek herhangi bir zararı önlemeye yönelik tüm Ege Üniversitesi bileşenlerini sorumluluk almaya davet ettik. Bilimsel bir kurum olan ve Türkiye’nin en büyük üniversitelerinden birisi olan Ege Üniversitesi, hukuk dışı olan bu hedef göstermelerle ilgili tek bir açıklama dahi yapmadı ve bizim güvenliğimizi sağlamak için hiçbir önlem almadı. Ardından Ege Üniversitesi rektörlüğünün pikniği yapmamıza izin vermeyeceğini öğrendik” ifadelerine yer verdi. “NEFRETE İNAT YAŞASIN HAYAT” Günhan’ın açıklamasının devamı şu şekilde; “Biz piknikten önce kampüse girmeye çalışırken arkadaşlarımızı durdurup “Nereye geldin?” diyen emniyet, cihatçı faşistleri bize saldırması için kampüs içine soktu. Can güvenliğimizden endişelendiğimiz için pikniğimizi erteleyip İzmir Barosu önünden özgür kürsüde yapmak istediğimiz açıklama da emniyet tarafından engellenmeye çalışılmaktadır. İzmir emniyeti hala bizim özgürce toplanma hakkımızı ve basın açıklaması hakkımızı elimizden almakla bizi tehdit etmekte ve suç işlemektedir. Daha geçtiğimiz günlerde milletvekillerinin 3 eşi olduğu ortaya çıkan Yeniden Refah Partisi, yöneticileri çocuk istismarı faili olan, çocuk istismarını aklayan TÜGVA ve korku ve nefret yayan söylemlerle iktidarın bekçiliğini yapan TGB, bizlere ahlak dersi veremez! Varoluşlarımıza ve hayatlarımıza sapkınlık, ABD propogandası diyerek kriminalize edemezler. Biz LGBTİQ+’lar olarak işte, okulda, mecliste, kampüste, sokakta ve yaşamın her alanında vardık, varız, var olmaya devam edeceğiz! Nefrete inat yaşasın hayat!”

https://www.kucukmenderes.com.tr/ikinci-ege-onur-piknigi-ertelendi/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

‘MİT’e alacağız’ yalanıyla cinsel istismar skandalı… Sanıklar hakim karşısına çıktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.