a

“İklim Adaleti, Toplumsal Cinsiyet ve İklim Değişikliği” paneline kayıtlar başladı

17 Mayıs Derneği’nin 15 Aralık’ta gerçekleşecek “İklim Adaleti, Toplumsal Cinsiyet ve İklim Değişikliği” paneline kaydolmayı unutmayın.

17 Mayıs Derneği, Türkiye’de LGBTİ+’lar ve iklim değişikliği ve iklim adaleti kesişimini çalışan ilk dernek olarak, iklim çalışmalarına devam ediyor ve yeni bir panel düzenliyor. 17 Mayıs Derneği tarafından düzenlenen “İklim Adaleti, Toplumsal Cinsiyet ve İklim Değişikliği” paneli 15 Aralık 2022 tarihinde, 14:45-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Panelde ilk olarak 17 Mayıs Derneği LGBTİ+ Yaşlılık ve İklim Çalışmaları Program Koordinatörü Özge Gökpınar derneğin, iklim çalışmaları ve önceki faaliyetlerini aktaracak. Daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Algan, Türkiye’nin iklim değişikliğini ele alışı, deneyimler ve iklim adaleti meselesine değinecek. Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ezgi Kovancı ise Toplumsal Cinsiyet Perspektifinden İklim Değişikliğini aktaracak.

İsteyen katılımcılar 17 Mayıs Derneği’nin İklim Çalışmaları programı kapsamında, 9 Aralık 2022 Cuma günü resepsiyonu yapılacak ve 9-23 Aralık tarihlerinde ziyarete açık olacak olan “çocuklar, karacalar, çiçekler, ateşler” isimli sergiyi ziyaret edebilecekler.

Panele kaydolmak için 14 Aralık saat 18:00’e dek bu formu doldurabilirsiniz. Formu dolduran kişilere panelin program içeriği ve düzenlendiği yer bilgisi iletilecek. 

Bu etkinlik, 17 Mayıs Derneği İklim Çalışmaları kapsamında Urgent Action Fund ile Ankara Fransa Elçiliği tarafından desteklenmiştir.

https://kaosgl.org/haber/iklim-adaleti-toplumsal-cinsiyet-ve-iklim-degisikligi-paneline-kayitlar-basladi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Şiddete karşı dayanışma

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.