a

İstanbul’da boğulup, yakılan Fatma Mavi davasında istenen ceza belli oldu

İstanbul Bahçelievler'de, 2020 yılında Fatma Mavi'nin boğulup yakılarak öldürülmesiyle ilgili tutuklu 2 sanığın yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanıklar için "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" ve "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye yardım etme" suçlarından ceza istedi

İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde Fatma Mavi’nin boğulup, evinin yakılarak öldürülmesine ilişkin davada mütalaa açıklandı.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Ergin Aktürk ve Ali İlkay Sarı, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) bağlandı. Duruşmada, müştekiler ve taraf avukatları ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da hazır bulundu.

BENZİNLE EVİNİN BULUNDUĞU YERE GİTMİŞLER

Savcının açıkladığı esas hakkındaki mütalaada, sanık Ergin Aktürk ve maktul Fatma Mavi’nin aralarındaki anlaşmazlık sebebiyle 1 Kasım 2020’de telefonda tartıştıkları, sonrasında sanığın diğer sanık Ali İlkay Sarı ile akaryakıt istasyonundan benzin alarak maktulün evinin bulunduğu yere gittikleri aktarıldı.

https://www.haberturk.com/fatma-mavi-vahsetinde-istenen-ceza-belli-oldu-3567504

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Fotoğraf üzerindeki haklar nasıl korunur?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.