a

İzmir’de Feminist Gece Yürüyüşü: Kader değil patriyarkal kapitalizm!

İzmir’de Feminist Gece Yürüyüşü, “Kader değil patriyarkal kapitalizm yaşasın feminist isyan” ana pankartıyla yapıldı.

İzmir’de feministler 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nde bir araya geldi. Yüzlerce feminist Alsancak’ta Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde slogan ve bayraklarla yürüdü.

“Kader değil patriyarkal kapitalizm yaşasın feminist isyan” ana pankartıyla yapılan yürüyüşte Deniz Poyraz’ın fotoğrafları taşındı.

Yürüyüşün ardından Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde depremde hayatını kaybedenler için mumlar yakıldı. Okunan basın açıklamasında da depremin ardından yaşananlar aktarıldı.

izmir-de-feminist-gece-yuruyusu-kader-degil-patriyarkal-kapitalizm-1

İnşaat sermayesine terk edilen kentlerin yarattığı enkazın altında kalan devlete, homofobiye-transfobiye, kadın cinayetlerine karşı kadınların, LGBTİQ+’ların, lubunyaların öfkesi ve isyanı ile alanlarda olduklarını belirten feministler, açıklamaya şöyle devam etti:

“Yıkıntılar arasından birbirimize uzattığımız dayanışmayla, erkek-devlet şiddetinin karşısında birleşen ellerimizle, öfkemiz-isyanımız-yasımız-neşemiz-mücadelemizle hükümet istifa.”

https://kaosgl.org/haber/izmir-de-feminist-gece-yuruyusu-kader-degil-patriyarkal-kapitalizm

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mersin’de 8 Mart: Yarattığınız yıkımın hesabını feministler soracak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.