a

Jandarma, ‘kadına yönelik şiddet’e taviz vermiyor

BURSA İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Aile İçi Şiddetle Mücadele Kısım Amirliği, kadına yönelik şiddetin önüne geçmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

2022 yılı içerisinde 27 bin 500 kadın ile 58 bin 401 erkek, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında bilgilendirildi. İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele Kısım Amirliği ekipleri, Kadına yönelik ve Aile İçi Şiddetle Mücadele kapsamında farkındalık oluşturabilmek ve daha fazla kişiyi bilgilendirmek için, 2022 yılı içerisinde 4 konser, 6 festival, 2 fuar, jandarma bölgesinde faaliyet gösteren 16 fabrika, 3 meslek yüksekokulu, 2 üniversite ve 2 AVM’de, 85 bin 901 kişiye Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında farkındalık eğitimleri verdi.

25 BİN KADININ TELEFONUNA KADES UYGULAMASI YÜKLENDİ

Eğitimlerde, 27 bin 500 kadına, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun hakkında, şiddetin tanımı ve türleri, şiddet mağdurlarına sunulan hizmetler, şiddet mağdurlarının başvuru yolları konularında bilgilendirme yapıldı. 25 bin kadının cep telefonuna Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) yüklenirken, 58 bin 401 erkeğe ise ‘Kadına El Kalkamaz’ mottosu ile kadına yönelik ve aile içi şiddet konularında bilgilendirme yapıldı.

‘ÇALIŞMALARIMIZ SIFIR TOLERANSLA SÜRECEK’

İl Jandarma Komutanlığı’nda yapılan açıklamada, “Kadına yönelik şiddeti önleme konusunda sıfır tolerans ile çalışan jandarma, kadına yönelik ayrımcılığın, insan hakları ihlali ve sosyal bir bozulmanın önemli bir göstergesi olduğundan hareketle çalışmalarına yön vererek, şiddetle mücadele konusunda farkındalık yaratabilmek adına faaliyetlerine devam etmektedir” denildi.

https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/bursa/merkez/jandarma-kadina-yonelik-siddete-taviz-vermiy-42191667

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İzmir: Direnişin Renkleri’nden “Yılbaşı Gecesi” etkinlikleri

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.