a

Jandarma kadınlara KADES’i anlatıyor

Jandarma kadınlara KADES'i anlatıyor Giresun İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, KADES uygulaması hakkında bilgilendirmelerine devam ediyor.

Gazi Caddesi’nde kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına vatandaşlara KADES uygulamasını tanıtmak amacıyla bilgilendirme yapan jandarma ekipleri işyerlerine de afiş asıp, broşür dağıttı. Jandarma ekipleri, kadınlara, “KADES uygulamasının, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş bir uygulama olduğunu belirterek, “Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar” şeklinde bilgilendirmede bulundular.

https://www.derelininsesi.com/post/jandarma-kadinlara-kadesi-anlatiyor

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Camilerde “Aile içi Şiddet” Eğitimi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.