a

KADES KYK Öğrencilerine Anlatıldı

Arhavi İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin TEMUR beraberindeki heyetle birlikte Arhavi ilçesinde bulunan Fakülte ve Yüksekokulda öğrenim gören ve Nedime Lütfiye Günal KYK Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerle bir araya geldiler.

Öğrenciler ile sohbet eden polis ekipleri, “KADES, Evden Hırsızlık ve İletişim Yolu ile Dolandırıcılık” hakkında bilgilendirme yaparak broşür dağıttı. KADES uygulamasının tanıtımı ile son yıllarda artan kadına şiddet olaylarının önlenmesi, şiddet gören veya şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlara ulaşılabilmesi hedefleniyor.

Uygulamayı detaylı olarak anlatan ekipler tek bir butonla şiddete karşı korunabileceklerini kadınlara anlattı. Öğrencilere uygulamanın önemini anlatan ekipler, cep telefonlarına yüklenen program ile kadınların şiddete karşı yardım taleplerine en kısa sürede cevap verildiğini böylece oluşabilecek zaman kaybının önüne geçildiğine dikkat çekti. 

https://www.artvindehaber.com/haber/kades-kyk-ogrencilerine-anlatildi-7353.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Büyükşehir’den 25 Kasım için beş günlük program

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.