a

Kadına şiddet sebebi arasında alkolizm var

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda, kadına şiddetin sebepleri arasında yüzde 70, 75’e yakın alkolizm olduğunu vurguladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile Ankara 75. Yılı Huzurevi Yaşlı Bakın ve Rehabilitasyon Merkezi’nde buluştu.

Bakan Yanık, konuşmalarında bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bunun yanı sıra sohbet arasında gelen soruları da yanıtlayan Bakan Yanık, kadına yönelik şiddet veya çocuk istismarında alkollün üzerinde durdu. 

“Şiddetin sebepleri arasında yüzde 70, 75’e yakın alkolizm var”

 Kadına şiddet sorularına cevap veren Bakan Yanık şu ifadeleri kullandı:

” Öncelikle bunu bir ifade edeyim. Yani yasal düzenlemelerle alakalı herhangi bir zaafımız yok ama uygulamayla ilgili zaman zaman sıkıntılar çekiyoruz.

Belki uygulayıcı kurum ve kuruluşlardan ama daha çok da toplumsal tepkilerden kaynaklı bir sıkıntımız var. Yani işte alkol mesela çok basit bir şey söyleyeyim. Kadına yönelik şiddetin sebepleri arasında yüzde 70, 75’e yakın alkolizm var. Alkolle ilgili bir tartışmaya açmamız mümkün değil.

Direk hayat tarzı engeliyle karşı karşıya kalırsınız. Çok net söylüyorum bakın çok dürüstçe söylüyorum. “

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Deprem bölgesinde kadınların şiddete karşı korunması için önlem alın!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.