a

Kadına şiddete dikkat çektiler

Kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin yaygın eğitim ve farkındalık çalışmalarında, Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşa bilgilendirme broşürü dağıtıldı.

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği kadına yönelik şiddete karşı farkındalığı geliştirmek için etkinlikler düzenleyerek halkı bilinçlendirdi.

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği personeli vatandaşlara şiddete hayır ve şiddetle mücadele broşürleri dağıtarak halkı bilinçlendirdi. Ekipler Vatandaşlara KADES uygulaması ve yapılması gerekenler konusunda bilgiler verdi.

Ayrıca vatandaşların bilinçlenmesi için birçok işyerleri ve kurumların duvarlarına afişler yapıştırıldı. Uygulamanın son derece yerinde olduğunu belirten vatandaşlar kadına şiddetin sadece aciz insanların yapabileceği bir şey olduğunu ifade ederek “Kadına şiddeti sadece aciz insanlar yapar, bizde kadına şiddet uygulayanların karşısındayız. Kadınlar bizlerin anneleri, kardeşleri kadına şiddet uygulayanların Allah cezasını versin.” şeklinde konuştular. 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İnsan hakları ihlallerine son verilsin

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.