a

Kadına şiddete karşı balonlar gökyüzüne bırakıldı

MERSİN'in Erdemli ilçesinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'ne dikkat çekmek amacıyla bir araya gelen kadınlar, yüzlerce balonu gökyüzüne bıraktı.

Erdemli Belediyesi Kadın ve Aile Danışma Merkezi, toplumun her yerinde görülen ve görülmesi muhtemel şiddete dikkate çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği etkinlikte Erdemli Belediyesi kadın personelleriyle ‘Kadına Şiddet İnsanlık Suçudur’ pankartı açtı ardından yüzlerce turuncu balonları gökyüzüne bıraktı. Kadına karşı şiddetin her zaman karşısında olduğunu ifade eden Erdemli Belediye Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Erdemlimizde de 25 Kasım Kadına Şiddetin Önlenmesi Günü olarak bir etkinlikle burada bunu dikkat çekmek anlamında gerçekleştirdik. Sadece elle değil, dille, beyinle bile şiddet uygulamanın ne kadar kötü olduğunu, hiçbir zaman unutmamamız gerekir. Bu bilinci de tüm topluma yaymamız gerekiyor. Ancak bu şekilde kadına şiddetin önlenebileceğini düşünüyorum” dedi.

Kadına karşı şiddete farkındalık için özellikle turuncu balonları seçtiklerini ifade eden Erdemli Belediyesi Kadın ve Aile Danışma Merkezi Psikoloğu Beyza Tekin, “Bugün Erdemli Belediyesi’nin önünde turuncu renkli balonlar uçurduk. Turuncu rengi seçmemizin amacı gün doğumunu temsil etmesi. Yeni bir gün doğduğunda artık hiçbir kadının şiddete uğramasını istemiyoruz. Belediyemiz önünde de turuncu balonlar uçurarak kadına karşı şiddete bir farkındalık oluşturmak istedik” diye konuştu. Öte yandan etkinlik balonların gökyüzüne bırakılmasının ardından sona erdi.

https://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/mersin/erdemli/kadina-siddete-karsi-balonlar-gokyuzune-birakil-42176881

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İstanbul’da 25 Kasım: Mücadelemiz engellenemez!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.