a

Kadına Şiddetle Mücadele Sürüyor

Kadına yönelik şiddetle mücadele tüm hızıyla sürüyor. Kadına yönelik şiddete karşı mücadele ve bilgilendirme faaliyetleri devam ediyor.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahası olan alanlarda, Kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla bilgilendirme toplantıları yaptı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada,” Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında, kadın vatandaşlarımıza yönelik her türlü şiddetin önlenmesi amacıyla eğitim, bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerine azim ve kararlılıkla devam edilmektedir. Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı kapsamında; Ortaköy Meslek Yüksek Okulunda eğitim gören öğrencilere, İçişleri Bakanlığının “Kadına El Kalkamaz” mottosu çerçevesinde KADES tanıtım faaliyeti icra edilmiştir.

Faaliyette Öğrencilere; Kadın Destek (KADES) uygulamasının kullanımı, uygulamanın cep telefonuna yüklenmesi ve Kadına Şiddetle Mücadele konusunda bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri verilerek broşür ve afişler dağıtılmıştır. Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerimize aralıksız devam edilecektir”denildi. 

https://www.eskilgazetesi.com/kadina-siddetle-mucadele-suruyor-17185-haberi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mor Haritam

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.