a

Kadına Yönelik Şiddet Ele Alındı

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda yapılan çalışmalar ve önümüzdeki yıl uygulanacak çalışmalar ele alındı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi tarafından sorumlu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Kadını Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı 4. Teknik Kurul Toplantısı Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda 2021-2025 Yılları İl Eylem Planı çerçevesinde yürütülen çalışmalar değerlendirilerek Bakanlığa bildirilmek üzere 2022 yılı içerisinde Yalova’da Şiddetle Mücadele alanında gerçekleştirilen faaliyetler iş takvimine eklendi. İşleyişte yaşanan sorun ve aksaklıklara ilişkin tespit ve çözüm önerilerinin bildirildiği toplantıda, Bakanlığın öngördüğü #Kadına ElKalkamaz mottolu 20 bin hedefine ulaşıldığı, erkeklere yönelik Şiddetle Mücadele farkındalık çalışmalarının artarak devam ettiği tespit edildi. Yapılan toplantıda ayrıca Elektronik kelepçe uygulaması ve KADES uygulaması tanıtımlarının artırılması yönünde önemli kararlar alındı.

http://www.yalovamiz.com/kadina-yonelik-siddet-ele-alindi-n45038/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadına el kalkmaz eğitimi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.