a

Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans!

Bursa İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Aile İçi Şiddetle Mücadele Kısım Amirliği tarafından 2022 yılında binlerce vatandaşa Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında farkındalık eğitimleri verildi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Aile İçi Şiddetle Mücadele Kısım Amirliği tarafından 2022 yılında binlerce vatandaşa Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında farkındalık eğitimleri verildi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Aile İçi Şiddetle Mücadele Kısım Amirliği, Kadına yönelik ve Aile İçi Şiddetle Mücadele kapsamında farkındalık oluşturabilmek, daha fazla vatandaşı bilgilendirmek için ulusal ve yerel alandaki ; 4 konser, 6 festival, 2 fuar, Jandarma bölgesinde faaliyet gösteren 16 fabrika, 3 Meslek Yüksekokulu, 2 Üniversite, 2 AVM’de ) vatandaşa Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında farkındalık eğitimleri verildiğini açıkladı. Eğitimlerde 27.500 kadın, 58.401 erkek olmak üzere toplamda 85.901 vatandaş katılım gösterdi. Verilen eğitimde kadın katılımcılara; 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanun hakkında şiddetin tanımı ve türleri, şiddet mağdurlarına sunulan hizmetler, şiddet mağdurlarının başvuru yolları konularında bilgilendirme yapılarak, kadın katılımcıların cep telefonununa Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) yüklendi. Erkek katılımcılara ise; ‘Kadına El Kalkamaz’ mottosu ile kadına yönelik ve aile içi şiddet konularında bilgilendirme yapılarak kimi zaman eş, kimi zaman anne, kimi zaman kardeş olan kadınlarımızın toplumun en önemli ve en değerli bireyleri olduğunun altı çizildi. Kadına yönelik şiddeti önleme konusunda “Sıfır Tolerans” ile çalışan Jandarma kadına yönelik ayrımcılığın, insan hakları ihlali ve sosyal bir bozulmanın önemli bir göstergesi olduğundan hareketle çalışmalarına yön vererek, şiddetle mücadele konusunda farkındalık yaratabilmek adına faaliyetlerine devam edeceğini ifade etti.

https://www.liderbursa.com/bursa-da-jandarma-dan-kadina-yonelik-siddete-sifir-tolerans-h22310.htm

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadına yönelik şiddete tiyatral gösteriyle dikkat çektiler

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.