a

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Etkinliği

Fırat Üniversitesi Hastanesi Poliklinik Binası girişinde farkındalık oluşturmak amacı ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü etkinliği düzenledi.

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü ve Ebelik Öğrenci Topluluğu tarafından Fırat Üniversitesi Hastanesi Poliklinik Binası girişinde farkındalık oluşturmak amacı ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü etkinliği düzenledi. Etkinlikte konuşan Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Nur Yılmaz, kadınların şefkatin, merhametin vücut bulmuş hali olduğunu söyledi. Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Nur Yılmaz, kadınların her zaman en iyi şeyi hak ettiklerini ve kendilerinin de bugün kadına şiddetle mücadele günü etkinliği kapsamında Fırat Üniversitesi Ebelik Bölümü ve Ebelik Öğrenci Topluluğu olarak Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü etkinliği için burada olduklarını dile getirdi.

Ayşe Nur Yılmaz, kadınlara yönelik şiddetin dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe arttığını, kadın cinayetlerinin sayısının çok fazla olduğunu, kendilerinin de farkındalık oluşturmak amacı ile bir etkinlik yaptıklarını, kadınların sağlıklı, sevgi ve huzur dolu bir dünyada yaşamalarını ve hiçbir zaman şiddetle karşılaşmamalarını temenni ettiklerini söyledi. Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ayşe Nur Yılmaz, şiddetin sadece fiziksel olmadığını, sözel, ekonomik şiddetin de olduğunu, bunlara karşı kadınların farkındalığını arttırmayı amaçladıklarını ifade etti.

https://www.kanal23.com/haber/saglik/fu-hastanesinde-kadina-yonelik-siddetle-mucadele-gunu-etkinligi-NHaZUEie

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Diyar Diyar Pazar Sohbetleri’nin ilk durağı Ankara

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.