a

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2022 yılı son dönem toplantısı, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığında gerçekleştirildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2022 yılı son dönem toplantısı, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Coşkun, “Kadına verilen değer, insan haklarının bir gereğidir. Dolayısıyla kadının saygınlığını ve itibarını korumak herkesin vazifesi olmalıdır. Kadınlar temel hak ve özgürlüklerinin kullanımında, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarında, bizler de ilgili kurumlarımızla etkin bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu minvalde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planımız “Şiddete Sıfır Tolerans İlkesi” ile Kadına Yönelik Her Türlü Şiddeti Önlemek amacıyla 2022-2025 yıllarını kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Yine 5 Milyon Erkeğe Farkındalık (Kadına El Kalkamaz) çalışmaları ve Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında çalışmalarımız devam etmektedir. Kadına Yönelik Şiddetle mücadelede koordinasyonu sağlayan kurumlarımızla paydaşlık ilkesi çerçevesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vesileyle, 2023 yılının şiddetin olmadığı bir yıl olmasını diliyor, destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı” kapsamında yapılan çalışmalarını içeren sunumu ile devam eden toplantıda, Kadına Yönelik Şiddetle mücadelede koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi ve alınacak tedbirler değerlendirildi.

https://www.havadismaras.com/kadina-yonelik-siddetle-mucadele-il-koordinasyon-izleme-ve-degerlendirme-toplantisi-duzenlendi/14973/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sema Karaoğlu’ndan ‘kadın’ vurgusu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.