a

“Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı” başladı

2 Kasım 2022, Çarşamba Kadıköy'de "Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı" başladı Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen program 27 Aralık'a kadar devam edecek.

2 Kasım 2022, Çarşamba Kadıköy’de “Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı” başladı Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen program 27 Aralık’a kadar devam edecek.

Program, kadınların özel ve kamusal alanlarda haklarını kullanabilmesine, hak ihlallerini önleyebilmesine ve toplumsal, hukuki ve siyasi değişime yönelik örgütlenmeler oluşturabilmesine katkı sağlayacak. Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddet, şiddete karşı stratejiler, iletişim, doğurganlık hakları, anayasal ve medeni haklar, toplumsal cinsiyete duyarlı çocuk eğitimi ve çocuk hakları, kadının ekonomik hakları, kadın ve cinsellik, kadın ve siyaset, feminizm ve kadın hareketi ve kadın örgütlenmesi gibi başlıklarla süren programda kadınlar hem birlikte öğrenip, hem de deneyimlerini paylaşıyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

‘Kadına El Kalkmaz’ mottolu seminer düzenlendi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.