a

Kadınlar Emine Şenyaşar’ın mücadelesini büyütecek

Adalet Nöbeti'ni 2023 yılında da sürdüren Şenyaşar ailesinin talebinin karşılanmasını isteyen Urfa'daki siyasi parti ve örgütlerden kadınlar, "Sosyal medyadan tepki yetmez" diyerek Emine Şenyaşar için mücadelenin büyütülmesi gerektiğini vurguladı.

Urfa’nın (Riha) Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar, saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar ile birlikte 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti’nde bir yılı daha geride bıraktı. 2022 yılında tüm engellemelere, hakkında açılan soruşturmalara rağmen direnişi sürdüren Emine Şenyaşar’a 2022 yılının son ayında da 2 farklı soruşturma açıldı. Bu soruşturmalarla 667 gündür nöbet tutan Şenyaşar’a toplamda 17 soruşturma açılmış oldu. Bu soruşturmalardan 6’sı davaya dönüşürken, birleşen 2 dava ile Ankara savcılığının yürüttüğü ve davaya dönüşen soruşturmada para cezası verildi. Kalan 3 davada ise yargılama sürüyor.

ADALET YOKSA NÖBETE DEVAM

Nöbete devam eden Emine Şenyaşar, adalet istediğini belirterek, adaletin tesis edilmemesi durumunda, 2023 yılında da adalet için adliye önünde nöbete devam edeceğini söyledi. “Artık yeter. Oğlum tek kişilik odada, onu bırakın. Babalarıyla beraber 2 oğlumu öldürdüler, sağ kalan ikisi de ölümden döndü. Artık yeter, Fadıl’ı bırakın biz de evimize gidelim” diyen Şenyaşar, bir kez daha Suruç Devlet Hastanesi’ne kaybettirilen katliam anına ait görüntüleri anımsattı. Görüntülerin ortaya çıkarılan faillerin yargılanmasını istedi. Emine Şenyaşar’ın haklı mücadelesinde yanında olduklarını belirten Urfa’daki siyasi parti ve kurumlardaki kadınlar, Şenyaşar ailesi için “adalet” istedi. 

https://politikahaber.com/kadinlar-emine-senyasarin-mucadelesini-buyutecek/

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

TİHV: Bilal Yıldız ve tutuklu hak savunucuları için 4-5 Ocak’ta Silivri’deyiz!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.