a

Kadınlar için bir araya geldiler

Batman Üniversitesi, Tüpraş ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin katılımıyla 'Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele için 16 Günlük Aktivizm Kampanyası' kapsamında farkındalık amaçlı bir konferans gerçekleştirdi. Üniversite öğrencileri ve akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte, kadınlara yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğuna dikkat çekildi.

Batman Üniversitesi, Tüpraş ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin katılımıyla ‘Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele için 16 Günlük Aktivizm Kampanyası’ kapsamında farkındalık amaçlı bir konferans gerçekleştirdi. Üniversite öğrencileri ve akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte, kadınlara yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğuna dikkat çekildi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İdris Demir, “Şiddetin her türlüsünü bu toprakların üzerinden silmek için uğraşacağız ve bu mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz” dedi. Koç Holding Sürdürülebilirlik ve Paydaş İlişkileri Yöneticisi Pelin Kihtir, “Yürüttüğümüz çalışmalar ile ilköğretim, lise ve üniversitede okuyan kız öğrencilerin teknoloji ve inovasyon alanına yönelmeleri için çalışıyor ve bu alanda çalışan kadın oranlarını arttırmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürü Çiler Teber, “Eşitlik için Enerjimiz Bitmez, sloganıyla pek çok öncü uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti.

https://www.kobi-efor.com.tr/egitimuniversite-sanayi/kadinlar-icin-bir-araya-geldiler-h15833.html

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kıraathane’de kış sezonu başlıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.