a

Kadınlar, taciz faili Özdağ’ın CHP aday listeden çıkarılmasını istiyor

Birden fazla öğrenciyi taciz etmesi üzerine Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden uzaklaştırılan Gelecek Partisi Genel Başkan Yrd. Selçuk Özdağ'ın CHP listesinden aday gösterilmesine kadınlardan tepki geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 28’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listesinden 4’üncü sıra milletvekili adayı gösterildi. Özdağ’ın, CHP’nin Muğla Milletvekili aday listesinde gösterilmesine kadınlardan tepki geldi. Kadınlar, Özdağ’ın Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde 2006 yılında birden fazla kadın öğrenciyi taciz ettiğini, bundan dolayı hakkında soruşturma başlatıldığını ve üniversiteden uzaklaştırıldığını hatırlattı. KADINLAR: ÇEKİLMEZSE OY YOK Muğlalı kadınlar, CHP Genel Merkezi ve Gelecek Partisi Genel Merkezi’ne mektup göndererek, hakkında birden fazla taciz beyanı bulunan Selçuk Özdağ’ın aday listesinden çıkarılmasını istedi. Kadınlar gönderdikleri mektupta seçimlerin önemine dikkat çekerek, taciz faili bir erkeğin Muğla’dan veya başka bir ilden aday olmamasını ve bu yanlıştan dönülmesini talep etti. Kadınlar, adaylığın çekilmemesi durumunda CHP’ye oy vermeyeceklerini duyurdu. ‘KABUL ETMİYORUZ’ Datça Kadın Platformu da sanal medya hesaplarında şu açıklamayı yaptı: “Taciz geçmişine sahip bir failin Muğla’da veya başka bir ilden milletvekili adayı gösterilmesini kınıyoruz. Hakkında birden fazla kadın öğrencisine karşı taciz beyanları ve soruşturma olmasına rağmen Selçuk Özdağ’ın aday gösterilmiş olmasını kabul etmiyoruz. Erkek şiddetini meşrulaştıran her türlü girişimin karşısındayız.”

ÖZDAĞ’IN SİYASİ GEÇMİŞİ

Manisa Ülkü Ocakları, Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP), Büyük Birlik Partisi (BBP) gibi siyasi yapılarda uzun yıllar çalışma yürüten Selçuk Özdağ, 11 Haziran 2011 seçimlerinde AKP 24. Dönem Manisa Milletvekili seçildi. 2015 yılında da AKP’nin Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi seçildi ve AKP Genel Başkan Yardımcısı oldu. 2019 yılında AKP’den istifa ederek, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte Gelecek Patisi kurucuları arasında yer aldı. Özdağ, şu an Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta.

https://mezopotamyaajansi35.com/tum-haberler/content/view/204672

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Genç LGBTİ+’ların seçim bildirgesi: Demokratik Cumhuriyet, adalet komisyonları, grev hakkı, zorunlu askerliğin kaldırılması…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.