a

Kadınlardan artan cinayetlere tepki

Neredeyse her yeni güne bir cinayetle başlayan Eskişehir'de Cumhuriyet Kadınları Derneği Şubesi konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Kadınları, artan şiddet ve cinayet olaylarının sebeplerine dikkat çekerken, çözümleri de sundu. Açıklamayı yapan Cumhuriyet Kadınları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Meserret Doğan, Eskişehir’i ve Türkiye’yi yönetenlere seslenerek “Sivrisinekleri kovalamayı bırakın, bataklığı kurutalım. Katil nerede, katil kim? Katil, insanları ölüme ve cinayete sürükleyen sistemdir” dedi. Doğan, medyanın şiddeti körüklemekteki rolüne de dikkat çekti. Doğan “Televizyonları açalım, her kanaldan şiddet körükleniyor. Kadına, erkeğe, çocuğa ve hayvana karşı şiddet pompalanıyor. Aynı kanallar, kadın cinayeti olduğunda, o cinayetin görüntüleri üzerinden bile reyting kazanıyor. Bu kadar adiler. Bu kadar ciğersizler! Dinleri imanları para olmuş! Sözde modernlik adına, para için kadını metalaştırıyorlar” dedi. Açıklamada, kadın cinayetlerini durdurma adına yapılan hatalara da işaret eden Doğan şöyle konuştu; “Kadın cinayetleri nasıl çözülmez? Erkekleri katil ilan ederek çözülmez! Ölüyoruz diyerek çözülmez! 8 Martlarda çiçek dağıtarak çözülmez! 8 Martlarda toplum ve ahlak düşmanlığı yaparak çözülmez! Kadın hakları maskesiyle, devlet düşmanlığı yapılarak çözülmez! LGBT şakşakçılığı yaparak çözülmez! Kadın cinayetlerini görmezden gelerek çözülmez.”

Eksiklere vurgu yapan Meserret Doğan, açıklamada çözümleri de sundu; “Çalışmayan, işi-gücü olmayan insan kalmasın. Aileler dağılmasın. İnsanların asgari refahı sağlansın. İnsanlarımız suça sürüklenmesin. Televizyondan şiddet pompalayan kanallar derhal durdurulsun. Aile birliğini, sevgiyi, saygıyı, kadının hak ettiği değeri anlatan yayınlar yapılsın. Okullarımızda kadına, çocuğa, insana saygı ve sevgi eğitimleri verilsin. Test çözerek insan yetiştirilmez! Sanatçılarımız ucuz magazinle değil, örnek aile yaşamlarıyla gündeme gelsin. Metalaşan kadınları değil, sanatçı, sporcu, emekçi kadınları ünlü yapalım. Onları el üstünde tutalım”

sürükleyen sistemdir” dedi. Doğan, medyanın şiddeti körüklemekteki rolüne de dikkat çekti. Doğan “Televizyonları açalım, her kanaldan şiddet körükleniyor. Kadına, erkeğe, çocuğa ve hayvana karşı şiddet pompalanıyor. Aynı kanallar, kadın cinayeti

Martlarda çiçek dağıtarak çözülmez! 8 Martlarda toplum ve ahlak düşmanlığı yaparak çözülmez! Kadın hakları maskesiyle, devlet düşmanlığı yapılarak çözülmez! LGBT şakşakçılığı yaparak çözülmez! 

https://www.eskisehirekspres.net/eskisehirde-cumhuriyet-kadinlarindan-artan-cinayetlere-tepki

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“Hrant’ın katillerini tanıyoruz ve unutmuyoruz, hesap verecekler!”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için inceleyebilirsiniz.